Vücut Makyajı (Body Painting) Tasarımları

Vücut Makyajı Tasarım Örnekleri (Body Painting)

Makyaj dendiğinde aklımıza ilk olarak yüz güzelliği geliyor. Ancak şu sıralar yurt dışında yüz makyajı yerini vücut makyajı trendine bırakmak üzere. “Vücut boyama” olarak da bilinen bu tekniğin orijinal adı ise “Body Painting“.

Sinema dünyasında plastik makyaj olarak tabir edilen ve vücudun tamamının ya da bir kısmının boyanarak yapılan bu yeni akımda en çok 3 boyutlu vücut makyajı tasarımları tercih ediliyor. Hani şu sinema filmlerindeki kanlı sahnelerde gördüğümüz yara, bereler var ya; işte onlar vücut boyama sanatı ile yapılıyor.

Vücut makyajını ister kendiniz ister profesyonel kişilere yaptırabilirsiniz. Bu yeni akımın ilk canlı örneğini Canon Brand News 2015 etkinliğinde görmüştük. Peki vücut makyajı nasıl yapılır?

Vücut Boyama Sanatı (Body Painting) Vücut Makyajı Tasarımı

Vücut Makyajı Yapımı

Öncelikle bunun için bir ön hazırlık yapılması gerekiyor. Vücudunuzda kullanılacak olan krem ve fondöten gibi malzemelerin iyi durmasını sağlamak için peeling uygulaması yaparak ölü derilerin temizlenmesi gerekli. Bu sayede daha düzgün ve etkileyici bir vücut boyama işlemi yapabiliriz. Ölü derilerden kurtulmak için piyasada satılan peeling ürünlerinden ya da evde kendi hazırladığınız doğal karışımlardan faydalanabilirsiniz. Daha sonra vücudunuza makyaj yapmak istediğiniz bölgeleri düzenli aralıklarla kontör tekniği uygulayıp, pudra, fondöten, kapatıcı spreyler ve cilde uygun makyaj boyaları kullanarak vücut makyajı yapabilirsiniz.

Vücut Makyajı Tasarımları

Özel günler, partiler, etkinlikler ya da festivaller için vücudunuzu daha ilgi çekici ve çılgın bir hale getirebileceğiniz, Youtube’daki “vücut makyajı videoları“nı izleyerek öğrenebilirsiniz. Özellikle film çekimlerinde kullanılan birbirinden ilginç ve şaşırtıcı “Vücut Boyama Tasarımları“nı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Görsel Kaynak: Pinterest

Düşüncelerinizi Yazın