Selüliti Yok Eden Besinler

Selülit Giderici Yiyecekler ve İçecekler

Selülit çoğu kadının en büyük düşmanıdır. Bundan da kötüsü selülitlerle mücadele etmek bir hayli zordur. Zira cildimizi temizlemek uzun zaman alır. Eğer selülit sorunu olan biriyseniz, doğal gıdaların mucizevi etkilerinden faydalanarak selülitleri azaltabilirsiniz.

Selüliti yok eden yiyecekleri düzenli olarak tüketen kişiler hem bu sorundan kolayca kurtulabiliyor hem de sağlıklı beslendikleri için kilo verebiliyor. Ayrıca parlak bir cilde sahip olabiliyorlar. Özellikle yaz aylarında ortaya çıkan selülit, vücudumuzda fazla yağ ve toksinlerin birikmesi sonucu ortaya çıkıyor.

Selüliti Yok Eden Yiyecekler ve İçecekler

Selülitlerden kurtulmak için tek çare ise vücudu fazla toksinlerden temizlemek ve kan akışının hızlanmasını sağlamak. Bunun için diyet listesine antioksidan özellikli yiyecek ve içecekleri eklemeyi ihmal etmeyin.

Yeşil Çay

Selülitleri yok etmek için en güçlü içecek. Yağ yakımına yardımcı olduğu gibi metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermeyi sağlar. Yeşil çay ayrıca, ciltteki portakal kabuğu görünümünü yok etmeyi sağlayan teobromin maddesi içerir. Mümkün olduğu kadar çok yeşil çay için. Bu sayede en büyük düşmanınız olan selülite elveda diyebilirsiniz.

Brokoli

Sağlıklı, düşük kalorili ve lezzetli bir sebzedir. Tüm sebzelerde olmayan pek çok besleyici vitamin ve minerallere sahiptir. Vücudun kaliteli kolajen üretmesini sağlayan özel bir maddeye sahiptir ve bu sayede selüliti azaltmada yardımcı olur.

Su

Selülitin en büyük nedeni hiç şüphesiz vücudumuza giren toksinlerdir. Bunlardan kurtulmanın en iyi yolu ise su’dur. Su, doğal detoks işlevi görerek selülitlere neden olan toksinlerin temizlenmesini sağlar. Günde en az 8 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. (Okuyun: Su içmenin faydaları)

Portakal & Portakal Suyu

C vitamini bakımından zengindir. Kan dolaşımını hızlandırır. Selülite neden olan hücre dengesizliğinin düzeltilmesini sağlar. Portakalı dilimler halinde yiyerek ya da suyunu sıkıp içerek tüketebilirsiniz.

Dut

Kırmızı ya da beyaz dut. Vücudunuzdaki toksik maddelerin atılmasına ve temizlenmesine yardımcı olur. Antioksidanlar bakımından zengindir. Günde bir avuç dut tüketimi selüliti azaltmada fayda sağlayacaktır.

Sarımsak

Hakkında kötü konuşulmayan nadir gıdalardan biridir. Doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsak kan kolesterolünü düşürür, bağışıklık sistemini güçlendirir ve kan dolaşımını hızlandırır. Bu da selülitten kurtulmanın en iyi yolu olduğunu gösterir.

Muz

Gerçekten harika diyebileceğimiz bir meyve. İçeriğindeki çinko cilt hücrelerinin yenilenmesini sağladığı gibi selülitten kurtulmaya çare oluyor. Aynı zamanda kan akışını hızlandıran etkiye de sahip olan muzun cilt güzelliği için ne kadar önemli olduğunu da söylemeye gerek yok.

Ispanak

Selüliti azaltmak için mükemmel bir yeşillik. A vitamini bakımından zengindir. Cildin kurumasına ve selülite neden olan zararlı yağların ve toksinlerin atılmasını sağlar.

Limon

Vücudun asit-alkalin dengesini düzenlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda bakteri düşmanıdır ve selülit oluşmasını sağlayan çeşitli toksinlerin vücuttan temizlenmesini sağlar.

Lahana

Lahana’nın gücü hiç hafife alınacak gibi değil. Mükemmel bir vücut temizleyicidir. Vücuda giren tüm toksinlerden kurtulmaya yardımcı olan antiseptik özelliğe sahiptir. Selüliti yok etmek için kesinlikle lahana tüketmenizi öneriyoruz.

Görsel kaynak: Pixabay.com

Düşüncelerinizi Yazın