Seksi Bacaklar için Bacak Fondöteni Nasıl Kullanılır?

Hepimiz fondötenin yüz veya vücudumuzun herhangi bir yerinde oluşan lekeleri kapatmak için nasıl mucizeler yarattığını çok iyi biliyoruz. Peki fondöteni yüzünüzün haricinde vücudunuzun başka bir yerinde kullanmayı denediniz mi, mesela bacaklarınızda?

Şu günlerde bacak fondöteni, varikoz ve selülit gibi cilt kusurlarını gizlemek için sıkça tercih edilmeye başlandı. Fondöten sadece kusurları değil aynı zamanda çizik ve çil gibi oluşumları da gizlemeye yardımcı oluyor. Peki seksi bacaklara sahip olmak ve bronzlaştırmak için bacak fondöteni uygulamanın püf noktaları nelerdir?

Bacak Fondöteni Nasıl Kullanılır?

Bacak Fondöteni Kullanım Sonucu

1- Fondöteni bacaklarınıza uygulamadan önce ilk olarak cildinizin temiz olduğundan emin olun. Fondöten kullanmak için pürüzsüz bir yüzey şarttır. Bu yüzden bacaklarınızın üzerindeki ölü derileri ve tüyleri iyice temizlemelisiniz.

2- Satın alacağınız bacak fondöteni cildinizle uyumlu bir tona sahip olmalıdır. Cilt renginden daha koyu ya da daha açık renkler bacaklarınızda güzel görünümün aksine kötü bir görüntü oluşturabilir.

3- Bacaklarınıza parlaklık kazandırmak isterseniz fondötene biraz susam yağı eklemelisiniz. Susam yağı güneş lekelerini engellemek için en doğru çözümdür.

4-  Fondöten sürerken parmaklarınızı kullanmayın. Bu cildinizdeki doğal yağların bacaklarınıza bulaşarak, fondötenin eşit dağılmasına engel olacaktır. Parmaklarınızı kullanmak yerine nemli bir makyaj süngeri kullanarak dağılımın eşit olmasını sağlayabilirsiniz.

5- Fondöteni bacaklarınızın her bölgesine eşit miktarda sürdüğünüzden emin olun. Eşitliği sağlamak için ayaklarınıza da hafifçe sürebilirsiniz.

6- Uygulamayı tamamladıktan sonra cildinizin fondöteni emmesini bekleyin. Eğer sürer sürmez elbisenizi giyerseniz fondöten leke bırakabilir. Elbisenizi uygulamadan 10-15 dakika sonra giymelisiniz.

7- Bacak fondötenlerini temizlemek kolaydır. Kullanım sonrası fondöteni bacağınızdan su ve sabun yardımıyla kolayca temizleyebilirsiniz.

Düşüncelerinizi Yazın