Mutlu bir evlilik için Seks gerekli mi?

Seks Mutlu Bir Evlilik için Gerekli mi?

Bazen evli çiftler seks konusunda o kadar çok tartışıyor ki evlilikte gerçekten seks gerekli mi yoksa sadece onsuz yapmayı öğrenmeli mi diye merak ediyorlar. Mutlu bir evlilik için seksin gerçekten gerekli olup olmadığını bu yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Evlilik danışmanlarına giden çiftler genel olarak ilişkilerindeki cinsel sorunlardan bahsediyor. Çiftlerin cinsel güçlükleri hakkında söyledikleri hikayeler değişiyor. Bu hikayeler arasında en çok eşlerden birinin daha çok seks isterken diğerinin isteksiz olması, eşlerden birinin cinsel tatmine ulaşmadan boşalması ve uzun süre ara verildikten sonra seks yapılması gibi şikayetler yer alıyor.

Mutlu Evlilik için Seks Şart mı?

Öncelikle çiftlerin, evlilikte neden seks yapılmasının önemli olduğunu anlamaları gerekiyor. Evli çiftlerin mutlu olmak için birlikte yaptıkları çok şey var. Ancak bir süre sonra, seks yapmak istemediği için onunla ilgili bir sorun olup olmadığını merak etmeye başlıyorlar. Aynı zamanda eşlerden birinin sürekli seks istemesi de bazen tuhaf karşılandığı gibi canı seks istemeyen eş kendisinde herhangi bir cinsel sorun olup olmadığını sorgulamaya başlıyor. Yani evli bir kişi hem kendisiyle hem de eşiyle ilgili bir sorun var mı diyerek düşünüyor ve bu böyle devam ediyor. Zamanla çiftlerin arasında sinirler geriliyor ve birbirinden uzaklaşıyorlar. Bu nedenle çiftlerin seksin mutlu bir evlilik için gerekli olup olmadığını merak etmeleri hiç şaşırtıcı değil. Eğer evli çiftler birbirlerine karşı olan sorumluluklarında eksiksiz davranmayı öğrenirlerse sorun kendiliğinden çözülecektir.

Seks Evlilikte Hayati Önem Taşır

Eşinizle benzersiz olarak paylaştığınız ancak başkalarıyla paylaşamadığınız tek şey seks. Seks, sizi ve eşinizi sadece oda arkadaşı olmaktan çıkaran tek şeydir. Kısaca seks, evliliğin hayati bir parçasıdır.

Seks yalnızca sizi ve eşinizi oda arkadaşı olmaktan çıkaran şey değildir. Normalde sadece birisi ile yapmadığınız daha derin bir iletişim düzeyi de gerektirir. Seks, birbirinizle samimi, duygusal şeyler hakkında konuşmanızı ister. Örneğin, eşinizle gerçek anlamda samimi bir deneyim kazanmak için, eşinize vücudunuzun neresine dokunmasını istediğinizi söylemeniz gerekir. Veya seks yaparken zevk aldığınız isteklerinizi de söyleyebilirsiniz. Bu, ikinizde de büyük bir rahatlama hissi sağlayacaktır.

Seks, Tutku ve Benzersiz Bir Bağlantı da Yaratıyor

Eşinizle bu tür konularda samimi bir şekilde konuşabilmek, seks olmadan sahip olmayacağınız benzersiz bir bağlantı oluşturur. Samimi konuşmalar ve fiziksel dokunuşlar ilişkinizde tutku yaratır. Cinsel ilişki dışında hiçbir şekilde yaratamadığınız canlılık, tutku ve romantizmi bu sayede elde etmiş olursunuz.

Çiftlerin seks yaparken hangi pozisyonları kullandıkları ya da haftada kaç kez seks yaptıklarının aslında bir önemi yoktur. İster haftada 1 kez veya haftada 10 kez seks yapın, önemli olan eşinizle aranızdaki ilişkinin samimi ve bağlayıcı hale gelmesidir. Eğer böyle olmuyorsa, mutlu bir evliliğiniz yok demektir. Dolayısıyla, çiftler cinsel ilişki hakkında tartışmak ya da birbirlerine mesafe koymak yerine, gerçekten cinsel ilişki kurmak ve sekse ilişkin bilgi sahibi olmak için çaba göstermeliler. Ayrıca, eşlerinin istediği ve ihtiyaç duyduğu şeyleri duymaya açık olmaları gerekir. Bu yazı sadece harika seks için bir reçete değil aynı zamanda mutlu bir evliliğin sırlarını da açıklıyor.

Düşüncelerinizi Yazın