Sararan Tırnakları Beyazlatma Formülleri

Tırnak beyazlatma yöntemleri sayesinde oja veya diğer etkenlerden dolayı sararan tırnaklarınıza doğal beyazlığını geri kazandırabilirsiniz.

Kadınlar genellikle güzel ve bakımlı tırnaklara sahip olduğunda çevresindeki insanlarda iyi izlenim bırakırlar. Bununla birlikte, birçok kadın kırılgan ve sararan tırnaklardan şikayetçidir. Tırnak sararması yemek pişirme, temizlik işleri, sigara kullanımı ya da oje kullanımından kaynaklanabilir. Ancak endişe etmeye gerek yok. Tırnakların doğal şeffaf görünümüne kavuşabilmesi için kolay çözüm yolları var. Tırnakları beyazlatmak için karbonat kullanabilirsiniz.

Tırnak Beyazlatma Formülleri

Evdeki malzemeleri ve karbonat kullanarak yapabileceğiniz karışımlar sayesinde tırnak beyazlatma yöntemlerini sizler için bu yazımızda derledik. İşte tırnaklarınızı beyazlatmak için kullanabileceğiniz doğal formüller:

Karbonatlı Su Karışımı

Evde hamur kabartma tozu olarak kullanılan sodyum bikarbonat tırnak beyazlatmada en etkili maddedir. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler;

  • Çeyrek su bardağı ılık su
  • 1 yemek kaşığı sodyum bikarbonat

Karbonatı ılık suyun içine koyun ve iyice karıştırın. Parmak uçlarınızı ve tırnaklarınızı 5 ila 7 dakika boyunca karışımın içinde bekletin. Süre dolduğunda çıkarın ve soğuk su ile ellerinizi durulayın. Tırnaklarınızın renginde anlık bir değişiklik olduğunu fark edeceksiniz.

Ojeden Sararan Tırnakları Beyazlatma Yöntemi

Oje kullanımından kaynaklanan tırnak sararması için en etkili yöntemde kullanacağınız malzemeler şöyle;

  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı diş macunu
  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • Yarım bardak ılık su

Öncelikle yarım bardak ılık su içine limon suyu, diş macunu ve karbonatı katarak bir kap içerisinde iyice karıştırın. Daha sonra tırnaklarınızı suda 15 – 20 dakika bekletin. Süre dolduktan sonra tırnaklarınızı ılık su ile durulayın. Yumuşaması için vazelin kullanın.

Karbonat Oksijenli Su Karışımı ile Tırnak Beyazlatma

Oksijenli su ve karbonat karışımı özellikle dış etkenlerden dolayı sararan tırnakları beyazlatmak için çok etkilidir. Karışımı hazırlamak için sadece 2 malzemeye ihtiyacımız var.

  • Yarım su bardağı oksijenli su
  • 1 tatlı kaşığı karbonat

Her iki malzemeyi macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra bir kulak çubuğu ya da pamuk yardımıyla tırnakların üzerini kaplayın. 3 ila 5 dakika bekledikten sonra soğuk su ile durulayın. Tırnaklarınızın beyazladığını fark edeceksiniz.

Tırnak Beyazlatma Kalemleri

Kozmetik ürün üreticileri kadınların ortak sorunlarından biri olan tırnak sararması için kayıtsız kalmamış. Tırnak beyazlatan kalem ve jel ürünlerini kozmetik mağazalarından ya da eczanelerden satın alarak da tırnaklarınızı doğal beyazlığına kavuşturabilirsiniz. Ayrıca tırnak bakımı için hindistan cevizi yağı sizlere yardımcı olacaktır.

Kaynak: abckadin.com / Münevver Yılmazkara

Düşüncelerinizi Yazın