Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmanın Yolları

Makyaj biz kadınların olmazsa olmazı. Güzel ve bakımlı görünmek için en kaliteli makyaj malzemelerini kullanır ve her daim bakımlı olmaya özen gösteririz. Peki ya en değerli hazinemiz olan cildimize gereken önemi veriyor muyuz? Evet itiraf edelim ki zaman zaman cildimizi ihmal ediyoruz.

Sağlıksız bir cilt üzerine yapacağınız makyaj, her ne kadar kaliteli ürün kullanırsanız kullanın hoş durmayacaktır. Bunun için öncelikle cildinize bakım yapmalı ve nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Cildinize buhar banyosu yaptırın!

Öncelikle cildinizi temizlemek için buhar banyosu yapmanızı öneririm. Bu oldukça maliyetsiz ve faydalı bir uygulama. Eğer güzellik merkezi için bütçe ayıramıyorsanız bu önerim oldukça hoşunuza gidecek diyebilirim.

Tek yapmanız gereken yüzünüzü temizledikten sonra sıcak suyu bir kaba doldurarak bir kaç dakika suyun buharına yüzünüzü tutmak. Bu sayede gözenekleriniz açılacak ve nemlendirmeye hazır hale gelecektir.

Cildinizi nemlendirin!

Yukarıda belirttiğim şekilde sıcak su buharı ile gözeneklerinizi açtıktan sonra cildinize uygun olarak temin ettiğiniz nemlendiricinizi yer çekiminin tersi yönde, hafif masaj hareketleri ile yüzünüze uygulayın. Bu masaj hareketleri cildinizde kan dolaşımını hızlandıracak ve düzenli olarak yaptığınızda kırışıklıklarınızın da zamanla azalmasını sağlayacaktır. Bu basit cilt bakım işlemini haftada bir kez yapmanız halinde bir kaç hafta içinde değişimi fark edeceksiniz.

30’lu yaşlardan sonra serum kullanmaya başlayın!

Eğer 20’li yaşların sonundaysanız, gözlerinizin yanında hafif kaz ayakları ve dudak üstünde mimik çizgileri oluşmaya başladıysa serum kullanmaya başlamanızı öneririm. Bunun için öncelikle bir dermatoloğa başvurmanızı ve sizin için en uygun olan ürünü temin etmelisiniz. Daha sonra her gün yatmadan önce cildinizi temizleyerek serumu kullanmalısınız. Bu sayede yaşlanmanın etkilerini azaltabilir ve hatta yaşlanma sürecini yavaşlatabilirsiniz. Peki serumu nasıl kullanacağım diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Serumunu sadece bir damla parmak ucunuza alarak yine yer çekiminin tersi yönde hafifi dairesel hareketler ile sorunlu bölgeye uygulamalısınız. Bu kadar basit.

BB Krem kullanın!

Daha çok 30’lu yaşların başından itibaren kadınların korkulu rüyası olan cilt tonu eşitsizliği ile BB Krem kullanarak başa çıkabilirsiniz. Yine cildinize uygun kaliteli bir BB Krem ile cilt tonunuzu eşitleyebilir ve daha zinde görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. BB Krem, içerdiği mineraller ve SPF özelliği sayesinde cilt tonunuzu eşitlemenin yanı sıra aynı zamanda cildinizi nemlendirir ve bakım yapar. Cildinizin hava almasını sağlayan BB Krem, özellikle ağırlaşmayan yapısı sayesinde yaz aylarında kadınları vazgeçilmezi diyebilirim.

Bir yorum

  1. Önemli bilgi

Düşüncelerinizi Yazın