Pin-Up Makyajı Nedir, Nasıl Yapılır?

Pin Up makyaj, 1950’li yıllarda ilk defa Hollywood filmlerinde kullanılmıştır. Retro makyaj tarzını yansıtan Pin-Up makyajının temelinde iri gözler, yuvarlanmış dudaklar ve kırmızı yanaklar yer alıyor.

Sevimli ve sempatik görünmeyi seven kadınların bir an önce denemesi gerektiğini düşündüğümüz Pin-Up Makyaj nasıl yapılır? sorusunun yanıtını öğrenmek için abckadin.com ‘un bu yazısını okumaya devam ediniz.

Pin Up Makyaj Nasıl Yapılır?

Pin-up makyajı yapmak için öncelikle pin up makyaj malzemeleri satın almanız gerekiyor. Pin-Up makyaj malzemeleri nelerdir? Makyajın nasıl yapılacağına dair anlatımda gerekli olan malzemeleri de öğrenebilirsiniz. Bu makyaj için allık kullanmaya gerek olmadığını en başta belirtelim.

1- Makyajınıza baz uygulayarak başlayın.
2- Açık renkli mat bir fondöteni tüm yüzünüze uygulayın.
3- Fondöteni uyguladıktan sonra göz altlarına kapatıcı sürün ve bunu bir sünger yardımıyla dağıtın.
4- Pin Up makyajı yaparken allık kullanılmadığı için direk göz bölgesine geçerek bir kapatıcı yardımıyla makyaja hazırlanın.
5- Katlanma bölgesine yumuşak kahverengi bir far uygulayın ve hafifçe gölgelendirin. Sonrasında yumuşak uçlu bir fırça yardımıyla gölgeleri artırın.
6- Göz kenarına Jel Eyeliner yardımıyla kuyruklu bir şekil yapın.  Burada önemli olan şey kullandığınız eyeliner’ın mat olması. Kısaca; Pin-Up makyajında kullanılan makyaj malzemelerindeki her şey mat oluyor.
7- Eyeliner ile işiniz bittikten sonra gözlerinizin içine “beyaz göz kalemi” uygulayın.
8- Üst kirpiklerinize “rimel” uygulayın. Alt kirpiklerinize sürmeyin.
9- Kaşlarınızı yuvarlak hatlara sahip olacak biçimde kaş kalemi ile şekillendirin.
10- Dudak fırçası yardımıyla dudaklarınıza çerçeve çizin.
11- Dudaklarınızı çizgilerden taşmayacak şekilde ruj ile boyayın. (Önerilen: Kırmızı Ruj)
12- Ve… Rujunuzu da uyguladıktan sonra Pin-Up Makyajı tamamlamış oluyor.

Pin-Up Makyaj Malzemeleri

Retro makyaj olarak da tanımlanan bu makyajı yaparken size lazım olmayacak tek şey allık’tır. Bunun dışında, açık renkli mat fondöten, göz altları için kapatıcı ve sünger, kahverengi far ve far fırçası, mat jel eyeliner, beyaz göz kalemi, rimel, kaç kalemi, ruj fırçası ve kırmızı ruj.

Pin-Up Makyaj Örnekleri

Düşüncelerinizi Yazın