Mutlu Bir İlişki İçin İhtiyacınız Olan 25 Romantik Jest

Eşinize veya sevgilinize onu ne kadar sevdiğinizi göstermenin yolu bazen romantik jestler yapmaktan geçer. Aşk, her zaman pahalı hediyeler almak değildir. Sevdiğiniz kişiye aşkınızı, hoşuna gidecek ve ona değer verdiğinizi hissettirecek tatlı jestler yaparak da gösterebilirsiniz.

Mükemmel bir ilişki, her zaman sevecenlik şovlarına ihtiyaç duymaz. Sevgilinizi ya da eşinizi “vayyy” dedirtecek kadar şaşırtmak ister misiniz? Bazen tatlı bir jest eşinizin gününü en basit yoldan olsa bile mutlu kılabilir.

Yazımızın devamındaki ipuçlarını kullanmak için sevgili, nişanlı veya evli olmanın bir önemi yoktur. Önemli olan, partnerinize hala delicesine aşık olduğunuzu hatırlatmak için küçük yolları yaratmaya yetecek kadar önem verdiğinizdir.

Bu yazımızda, eşinize veya sevgilinize onu hala ne kadar çok sevdiğinizi ve değer verdiğinizi göstermek için kullanabileceğiniz 25 romantik jest var. Bunları günlük yaşamınızda kullanarak sevdiğiniz kişiye olan aşkınızı basit yollarla da olsa hissettirebilirsiniz.

Eşinize ya da sevgilinize ne kadar aşık olduğunuzu göstermenize yardımcı olacak romantik jestler.

Mutlu Aşk Hayatı için 25 Romantik Jest

Aşk asla pahalı hediyeler almak ya da istemek değildir. Aşağıdaki romantik jestleri okuyun ve eşinizle birlikte olduğunuz anlarda kullanın. Bu sayede hem sizin eşinize hem de eşinizin size olan aşkı daha da büyüyecek, mutlu ve uzun bir ilişkinin kapıları sonuna kadar açılacaktır.

1- Bir caddeyi geçerken veya kalabalığın içinde yürürken ellerini tutun. Eğer birbirinize yakınsanız aşkınızın belinden kavrayın ve ona sarılın. Başka seçeneğiniz yoksa aranızdaki mesafeyi en yakın olacak şekilde korumaya çalışın.

2- Sadece küçük bir “seni seviyorum” yazsa bile küçük sevgi notları yazın ve eşinizin cebine koyun. Bu notların ayrıntılı ya da uzun uzadıya olması gerekmez. Bir kağıda küçük bir dudak izi bile eşinizin gülümsemesini sağlayacaktır.

3- Eşinizin cep telefonuna küçük bir aşk mesajı kaydedin. Hatta bunu hatırlatma olarak ayarlayabilirsiniz. Bu sayede eşiniz kayıt ettiğiniz mesajın farkına varacak ve onu dinlemeden silmeyecektir. Mesajınızı onunla birlikte olmadığınız bir zamana ayarlarsanız, bu onun için büyük bir sürpriz olacaktır.

4- Eşinizin eşofmanlarını giydiği gece vakti ansızın yakınınızdaki bir piknik alanına ya da parka götürerek onu şaşkına çevirin. Hazırlıksız bir kaçamak ikinizi de mutlu edecektir. Veya evden uzaklaşıp baş başa iki gün geçirebileceğiniz bir yere giderek hafta sonunuzu değerlendirin.

5- Her ikiniz de evinizde dinlenirken eşinizin kucağına oturun (kadın) ya da kucağınıza alın (erkek) ve yaramaz bir kedi gibi davranın. Ona sevginizi sıkı sıkı sarılarak ve öpücüklere boğarak da gösterebilirsiniz.

6- Eşiniz akşam yemeği hazırlarken ve bulaşıkları yıkarken yardımcı olun. Yenilikçi şeyler bulun. Mesela küçük bir yemek yeme savaşı ya da önlük giyerek yemek pişirme gibi gülümseten şeyler yapın.

7- Eşiniz bir iş gezisinden veya iş yerinden döndüğünde küveti sıcak suyla doldurun. Bir araya gelin ve eşinizin sırtını ovalayın ya da masaj yapın. Eğer kendisini iyi hissediyorsa yaramazlık bile yapabilirsiniz.

8- Eşinizin gözlerine bakıp “Seni Seviyorum” deyin. Bunu büyük bir ciddiyetle söyleyin ki sizin gerçekten onu sevdiğinizi anlayabilsin.

9- Eşiniz sevdiği bir filmi izliyor olabilir. Veya en sevdiği hobilerle uğraşıyor da olabilir. Bu sizin hoşunuza gitmese bile ona eşlik edin. Mesela; filmi birlikte izleyin. (Bkz: Eşinizle Birlikte Zaman Geçirmenin Yolları)

10- Bir şarkı seçin ve bunu eşinize söyleyin. Eğer cesaret edemiyorsanız sizi rahatlatacak bir şeyler yapın. Yüzüne karşı şarkı söylemeye utanıyorsanız, telefonda da söyleyebilirsiniz.

11- Eşinizin özel gününde arkadaşlarınız ile birlikte sürpriz bir etkinlik planlayın. Örneğin; doğum gününde bir mekan kapatıp, sürpriz doğum günü partisi verebilirsiniz.

12- Eşinizin telefonuna sesli mesaj bırakarak, gün ortasında dinleyebileceği şekilde yaramaz bir şey söyleyin.

13- İkiniz de kanepede uzanırken eşinize ayak masajı yapın. Eşinizin elinden tutun ve aşkınızın şarkısını fısıldayın. Eşinizi mutlu edecek başka yollar da bulabilirsiniz. (Bkz: Erkekleri Mutlu Etmenin Yolları)

14- Eşinizin en sevdiği tatlıyı gecenin geç saatlerinde yaparak onu şaşırtabilirsiniz.

15- Bir akşam yemeği planlayın. Eğer eşiniz restoranda yemek yemekten hoşlanmıyorsa, ona evde lezzetli yemekler yaparak romantik bir masa hazırlayabilirsiniz.

16- Çıplak yatağa yatın ve doğal çıplaklığınızla eşinizi mutlu edecek bir sürpriz yapın. Ona hediyede mi aldınız? O zaman bu hediyeyi ona en hoşuna giden bölgenize koyarak verebilirsiniz.

17- Eşinize beklemediği bir anda sen seksi fotoğrafınızı gönderin. Gece onu bekleyen sürprizleri yazmayı da ihmal etmeyin. (Bkz: Kocanızla seks hakkında konuşmak için ipuçları)

18- Tembellik yaptığında onu traş edin. Acelesi varsa giyinirken saçlarını taramaya yardım edin.

19- Özel günleriniz dışında ona hediyeler verin. Çikolata, çiçek, oyun CD’leri veya saksı bitkisi bile olabilir.

20- İş yerine ya da bir yere giderken eşinize hoşçakal demeyi unuttuysanız, aceleniz olmadığı sürece evinize geri dönün ve ona samimi bir öpücük vererek sarılın.

21- Eşinizin favori kahvaltı menüsünü yatağa getirin. Bunu kendiniz hazırlamak için elinizden geleni yapın. Yanına çiçek koymayı unutmayın!

22- Eşiniz hiç beklemediği bir anda ışıkları kapatın. Mümkünse odanın aydınlatmasını loş bir hale getirin ve ona erotik bir dans yapın. Sonrasını siz bilirsiniz.

23- Bir gün eşinizin hizmetçisi olun. Eşiniz bütün gün boyunca hizmetçiyi oynamanıza izin vermiyorsa eşinize bir gün ya da birkaç saatliğine kral gibi davranın. Hatta bir hizmetkar gibi giyinebilirsiniz.

24- Ayda bir kere de olsa romantik film izleyin. Tüm ay boyunca özlem duyduğunuz zengin yiyecekleri sipariş edin. Telefonlarınızı kapatın ve birbirinize sarılın.

25- Birbirinize mutlu sonla biten masaj yapın!

Aşk, pahalı hediyelerle ilgili değildir. Aşk, hiçbir sebep olmaksızın eşlerin veya sevgililerin birbirlerinin yüzüne gülümsemesi ile ilgilidir. Aşk, partnerinize romantik jestler yaparak onu sevdiğinizi göstermek ya da hala aşık olduğunuzu hissettirmektir.

Okuduğunuz sevgiliye 25 romantik jest, uzun ve mutlu bir ilişki için ihtiyacınız olan tek şey. Bu listeyi eşinize göndererek her an onu düşündüğünüzü ve onun için sırayla bunları yapmak istediğinizi bildirebilirsiniz.

Sonuçta hepimizin biraz daha sevgiye, saygıya, gülümsemeye ve hayatımızı mutluluk içinde sürdürmeye ihtiyacı var.

Referans Kaynak: lovepanky.com

Düşüncelerinizi Yazın