Kocanızla Seks Hakkında Konuşmanıza Yardımcı Olacak İpuçları

Kocanızla Seks Hakkında Konuşmak için 6 İpucu

Seks, evliliğin sunduğu en samimi ve eğlenceli bağlanma deneyimlerinden biridir. Kocanızla bununla ilgili konuşmak isteyebilirsiniz. Ancak bu sizin için korkutucu geliyor olabilir. Yazımızdaki ipuçları, gizli kapaklı bir konuyu açık ve net bir şekilde kocanızla konuşmanıza yardımcı olacaktır.

Rahat Bir Ortam Oluşturun

Yataktayken cinsellik hakkında bir şeyler konuşmak kanepede otururken konuşmaktan daha kolaydır. Çünkü salonda başka şeyleri konuşmayı tercih ederiz. Seks konusundaki konuşmalarımız da özel olmalı. Kocanızla özel konuları yatak odasında görüşmeye çalışın. Eğer yüzüne söyleyemiyorsanız, anlık mesajlaşma yoluyla bunu deneyebilirsiniz. Bazı şeyleri yüksek sesle söylemek yerine yazılarla veya sizin için özel olan yerlerde söylemek daha iyidir. Kocanızla cinsellik konusunda görüşmek için bulunduğunuz ortamın rahat olmasına özen gösterin.

Kocanızla cinsellik hakkında konuşabileceğiniz en rahat ortam yatak odasıdır.

Uygun Bir Zaman Seçin

Unutmayın, hassas bir konuyla ilgili anlamlı bir konuşma yapmaya çalışıyorsunuz. Sadece evliliğinizin mutlu bir şekilde sürmesi ve kocanızı düşündüğünüz için. Eşinizin tüm dikkatini üzerinize çekmek isterseniz, gerçekten de eşinizin dikkatini çekebileceğiniz zamana kadar bekleyin. Çocukları yatağa yatırdıktan sonra veya tatil günleri bile bunun için uygun bir zaman seçebilirsiniz.

Konuşma Dilinizi Belirleyin

Kocanıza kısa mesaj gönderdiğinizde bunun “kaşlarının yukarı aşağı oynayacağı” anlamına geldiğini tahmin edebiliyorum. Bu da anlatmak istediğinizi düşündürücü bir şekilde kabul ettiği anlamına geliyor. Siz ve eşinizin cinsel ilişki hakkında nasıl konuştuğunuzun karşılıklı olarak farkında olması, rahatsızlığınızı ve duygusal uzaklığınızı ortadan kaldırır. Siz ve eşiniz tıbbi terminolojiyi tercih ediyor musunuz? Birbirinize şirin takma adlar koydunuz mu? Belli belirsiz sonuçlar mı var? Siz ve eşiniz birbirinizi anladığı sürece, tüm bunların hiç bir önemi yoktur.

Herkes için Geçerli Olan Şeyler Hakkında Güvenilir Kaynaklardan Bilgi Edinin

İyi yazılmış bir kitaptan veya benzer idealler ile donatılmış bir danışmandan bağımsız olarak, dış kaynaklardan bilgi edinmek son derece yararlı olabilir. “Kocam ve Ben” isimli bir kitap okumuştum. Eşinden yardım alan bir danışman tarafından yazılmıştı. Bu kitap, cinsiyeti muhafazakar ve saygılı bir şekilde tartışırken erkeklerle kadınlar arasındaki farklar hakkında bilgi veriyor. Dış kaynaklardan alınan bilgiler bazen bize konuşmalarımızda değinebileceğimiz şeyler de verir.

Endişelenmeyin

“Kocamla flört etmekten hoşlanırım” çok dürüst bir ifade olsa bile ardından göz kırpması ve kıkırdama seslerinin geleceğinden hiç şüpheniz olmasın. Seksin eşinizle ikiniz arasında eğlenceli bir şey olmasına izin verin. Daha ciddi bilgiler ya da anlayışlar ararken endişe etmeyin. Unutmayın karşınızdaki kişi düşmanınız değil sizin hayat arkadaşınız.

Açık Görüşlü ve Düşünceli, Ancak İddialı Olun

Kocanızla seks hakkında konuşmaya başladığınızda karşılığında aldığınız yorum ve önerilere şaşırabilirsiniz. Bazen kocanızın fikirleri size yabancı gelebilir ve sizi rahatsız edebilir. Ancak ikinizin de sevgi ve macera hissi ile cinsel ilişkiye girmesi her ikiniz için de olumlu bir deneyim olabilir. Öte yandan, söylediği bir öneri çizgiyi aşarsa, hayır demekten çekinmeyin ve rahatsızlığınızı dile getirin. Amacınız, kocanıza suçluluk duygusu veya saçma hissettirmek değil, cinsel hayatında ona kendisini daha iyi hissetmesini sağlamaktır.

Tecrübelerden derlenen bu önerileri sevmek ve eşinizle cinsel hayatınızı daha renkli hale getirmek için benimsemelisiniz. Seks hakkında kocanızla yararlı konuşmalar yapmak evliliğinizin en sembolik ve keyif verici unsurlarından birine tatlı bir yatırım olabilir.

Düşüncelerinizi Yazın