Kahverengi Lekelerden Pirinç Suyu ile Kurtulun

Orta yaşların sonlarına doğru ellerin üst kısmında belirmeye başlayan kahverengi lekelerden kurtulmak isteyen hanımlar bu yazımız sizler için. İlerleyen yaş ile birlikte yaşlılık belirtisi olarak ellerin üst kısmında belirmeye başlayan kahverengi lekelerden pirinç suyu ile kurtulmanız mümkün.

Kırklı yaşların sonlarından itibaren el üstlerinde belirmeye başlayan kahverengi lekeler biz kadınları oldukça rahatsız etmekte. Yaşlanma belirtisi olarak adlandırılan kahverengi lekelerin belirmesini ve çoğalmasını hızlandıran asıl sebepte yoğun güneş ışınlarına maruz kalmaktır. Öncelikle bu lekelerin belirmesini ve yayılmasını geciktirmek için cildinizi yoğun güneş ışınlarından uzak tutmalı ve yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanmalısınız. Ancak “ben geç kaldım, cildimi koruyamadım ve ellerimin üzerinde kahverengi lekeler oluştu, nasıl kurtulabilirim” diyorsanız, yazımızı sonuna kadar okumanızı öneririm.

Ellerin üst kısmında oluşan kahverengi lekelerden kurtulmanın bir çok yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında medikal işlemlerin yanı sıra doğal yöntemlerde bulunuyor. Biz sizler için evinizde bulunan pirinç ile bu kahverengi lekelerden kurtulmanın yollarını anlatacağız.

Elde Bulunan Kahverengi Lekeler için Pirinç Suyu Bakımı

Cilt lekelerini açmak için pirinç suyu ile elinizi yıkayın:

Malzemeler: 1/4 fincan pirinç (pişmiş olacak), 1/2 çorba kaşığı limon suyu, 1 su bardağı su

Bu işlemi içeriğinde limon olmasından dolayı, cildinizde yaratacağı ışık hassasiyeti sebebiyle gece yapmanızı öneririz.

Yapılışı: Limon suyu ve pişmiş pirinci blender’a alarak çırpın. Daha sonra karışımı büyük bir kaba alarak 1 su bardağı su ekleyin. Sonrasında bu karışıma ellerinizi sokarak minik dairesel hareketler ile masaj yapın. Birkaç dakika cildinize pirinç suyunun nüfuz etmesini bekleyin ve sonrasında ılık su ile ellerinizi durulayın ve aşağıdaki tonik uygulaması ile devam edin.

Pirinç Suyu ile El Toniği Yapımı

Malzemeler: 1 su bardağı pirinç, 2 su bardağı su, kavanoz veya kola kullanım için sprey şişe

Yapılışı: 2 su bardağı su ve 1 su bardağı pirinci karıştırın ve pirincin pişmesi için ocağa alın. Su kaynamaya başladığında ocağınızın kısın, zira suyun tamamen buharlaşmasını istemeyiz, o su bize lazım. 🙂 Pirinçler piştikten sonra ocağın altını kapatın ve karışımı süzerek suyu bir kaba aktarın. Bu suyu dilerseniz kavanoza dilerseniz de rahat kullanabileceğiniz bir sprey şişesine aktarın. Bu pirinç suyunu buzdolabında bir hafta süre ile saklayabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğim “pirinç suyu bakımı”nı yaptıktan sonra bu toniği cildinize uygulayın. Daha sonra sürekli olarak kullandığınız nemlendiricinizi cildinize uygulayın ve bakım işlemini tamamlayın.

Pirinç suyu, ellerinizin üst kısmında oluşan kahverengi cilt lekelerinin rengini açacak ve cildinize derinlemesine bakım yapacak hem doğal hem de ekonomik bir yöntemdir.

ÖNEMLİ: Cildinize ilk defa uygulayacağınız yöntem her ne kadar doğal bir yöntem olsa da ilk deneme de cildinizin küçük bir noktasında denemenizi öneririz. Zira herkesin cildi ve yapısı farklıdır. Sitemiz içeriğinde bulunan bilgiler ziyaretçilerimizi bilgilendirme amaçlı yapılmaktadır.

Bir yorum

  1. Bunu bilmiyordum

Düşüncelerinizi Yazın