Halat İpi ile Harikalar Yaratın

Biz kadınlar ev ekonomisine katkıda bulunmak için veya boş vakitlerimizi değerlendirmek için bir çok uğraş bulur ve hatta bu uğraşlar ile bir çok ev dekorasyon ürünü üreterek harikalar yaratırız. Kokulu taş, kokulu mum, ahşap boyama’nın yanı sıra şimdilerde trend olan halat ipi ile harikalar yaratabileceğinizi biliyor muydunuz?

Evet yanlış duymadınız, 3 mm, 6mm ve 8 mm çapında halat ipleri ile harikalar yaratabilirsiniz. Şimdi halat ipi kullanarak neler yapabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatalım. 🙂

Halat İpi ile Ayna Yapımı

Çevrenizde bulunan hırdavat dükkanlarından temin edebileceğiniz 3 mm veya 6 mm halat ipini kullanarak dilediğiniz büyüklükte aynalar yapabilir, evinize bu muhteşem aynalar ile renk katabilirsiniz.

Halat İpi ile Kapı Süsü Yapımı

Halat ipi muhteşem kapı süsü yaparak misafirlerinizi bu kapı süsü ile karşılayabilirsiniz. Yaptığınız kapı süsünü keçe ile objeler yaparak, çiçekler kullanarak veya kokulu taş objeler ile süsleyerek daha renkli olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Halat İpi ile Supla Yapımı

Halat ipi ile muhteşem suplalar yaparak sofralarınızı renklendirmeye ne dersiniz? Ayrıca dilerseniz yapay çiçekler kullanabilir veya keçeden çiçekler yaparak suplalarınızı süsleyebilirsiniz.

 

Halat İpi ile Paspas Yapımı

Halat ipi ile kapı süsü yapılır da bu kapı süsüne uyumlu paspas yapılmaz mı? Elbette yapılır. Bu kez kapı süsü için kullandığınız 3mm veya 6mm halat ipinden daha kalın olan 8mm veya 10mm halat ipi kullanmanızı öneririm. Ayrıca yine kapı süsü’nde kullandığınız yapay çiçek, keçeden çiçek veya kurdele ile paspası süsleyebilirsiniz.

 

Halat İpi ile Avize Yapımı

Halat ipi ile ne çok şey yapılıyor muş diye konuştuğunuzu duyar gibiyim. 🙂 Kapı süsü, paspas, ayna ve şimdi de avize. Evinizde bulunan avizenizi beğenmiyorsanız halat ipi ile avizenin görünümünü değiştirebilir ve bambaşka bir hava katabilirsiniz yada yep yeni avizeler yaratabilirsiniz.

 

Halat İpi Sepet Yapımı

3 mm veya 6 mm halat ipi kullanarak dilediğiniz büyüklükte sepetler yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız, dilerseniz büyük dilerseniz de büyükten küçüğe takım olarak şirin sepetler yaparak ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Evinize şıklık katacak olan bu sepetler oldukça da kullanışlı.

 

Düşüncelerinizi Yazın