Google’dan Online Moda Sergisi: Kültür Giydiklerimizdir

İnternet devi Google, dünyanın önde gelen müzeleriyle işbirliği yaparak geliştirdiği sanat ve kültür projesi”Google Arts & Culture” kapsamında yepyeni bir uygulamaya daha imza attı.

“Kültür Giydiklerimizdir” başlığıyla hayata geçirilen ve dünyanın pek çok ülkesinden 180’den fazla kurumun desteğiyle oluşturulan projeyle ‘modanın 3 bin yıllık tarihine özel online sergi‘ ziyaretçilere sunuluyor.

3000 bin yıllık moda tarihini parmaklarımızın ucuna getiren sergide tarihe geçmiş moda ikonları, bugüne kadar ortaya çıkan şaşırtıcı moda akımları, modanın sanatsal yansımaları, unutulmayan moda trendleri ve modanın ekonomiye katkıları gibi özel başlıklar yer alıyor.

Ayrıca 450’den fazla görsel, yüzlerce moda hikayesi, 1930’lu yılların platformlu ayakkabıları, geçmişe damga vuran şapka ve ayakkabı modelleri ve dünyaca ünlü markaların giyim trendlerini belirleyen kişiler ile moda tarihini şekillendiren ikonik hikayeleri sizleri bekliyor.

360 derece video ile gezme imkanı bulabileceğiniz Google’ın moda sergisinde el sanatlarını korumanın ve gelecek nesillere aktarmanın ne denli önemli olduğuna da dikkat çekiliyor.

Google’ın bugün erişime açtığı sergiyi g.co/wewearculture internet adresinden veya Android ve iOS işletim sistemli cihazlarınıza indirebileceğiniz Google Arts & Culture mobil uygulaması üzerinden ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji, giydiklerimizin ardındaki hikayeleri nasıl açığa çıkarıyor?

Kaynak: Abckadin.com / Münevver Yılmazkara

Düşüncelerinizi Yazın