Google Babalar Günü Kutlu Olsun 2017 Doodle
Babalar Günü Kutlu Olsun!

Google’dan Babalar Günü Sürprizi: Hareketli Doodle

İnternet arama motoru Google, babalara özel “Babalar Günü Kutlu Olsun 2017” başlıklı hareketli bir Doodle yayımladı. Google ana sayfasında yer alan hareketli görsele tıklandığında bu anlamlı gün için hazırlanan tüm haber, içerik ve resimlere ulaşılabiliyor.

Google bu tür uygulamaları tüm özel ve önemli günlerde hayata geçiriyor. Daha önceki babalar gününde de benzer bir Doodle yayınlamıştı.

Babalar Günü ilk kez 1910 yılında kutlandı

Tüm dünyada her yıl Haziran ayının 3’üncü Pazar günü kutlanan “Babalar Günü”, babaların ne kadar değerli oldukları konusunda farkındalık yaratan önemli bir gün. İlk kez 19 Haziran 1910’da ABD’nin başkenti Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında ABD başkanı olan Calvin Coolidge tarafından desteklenen Babalar Günü kutlamalarının, 1966’daki Amerikan başkanı Lyndon Johnson’ın yayınladığı bir bildiri ile her yıl Haziran’ın ayının üçüncü haftasında yapılması sağlanmıştır. 1972 yılına gelindiğinde ise Başkan Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar Günü resmen ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir.

Google Babalar Günü 2017 Doodle

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri, Google’ın Babalar Günü için özel olarak hazırladığı hareketli Doodle ile baş başa bırakıyoruz.

Google Babalar Günü Kutlu Olsun 2017 Hareketli Doodle…

Peki siz babanızı kutladınız mı? Eğer halen babalar günü hediyesi almadıysanız henüz geç değil. Dışarıdan bir hediye almak yerine kendiniz de babanız için harika bir hediye yapabilirsiniz. El yapımı babalar günü hediyeleri sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

Abckadin.com ekibi olarak biz de tüm babaların “Babalar Günü“nü en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Düşüncelerinizi Yazın