Göğüs Ucu Renginden Ruj Seçimi Yapmak

Göğüs Ucu Rengine Göre Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Göğüs ucu rengine göre ruj seçimini ilk defa duyuyor olabilirsiniz. Yurt dışında başlayan bu yeni akım kadınların meme ucunun renginde ruj seçimi yapmalarını ve kendilerine en uygun ruj rengini belirlemelerine imkan tanıyor.

Makyaj yapmadan önce yüzümüzde kullanacağımız renklere uygun ruju seçmek çoğumuz için son derece zor bir konu. Kendimize çok yakışan ruj rengini bulana kadar pek çok ruj satın alıp sonrasında makyaj çantamızın bir kenarında mutlaka unutulmaya yüz tutuyor. Ruj seçerken doğru rengi belirlemek için yeni bir fikir öne sürüldü. Sizi şaşırttığı kadar bizleri de şaşkınlığa uğratan bu yeni akımın detaylarına gelin yakından bakalım.

Göğüs ucu rengine göre ruj seçimi

Göğüs ucu rengi dünya genelindeki tüm kadınlarda farklı olup, her renk genetik faktörlere bağlıdır. Diğer yandan ten renginin özelliklerine göre de değişebilir. Ortaya çıkan yeni akımda göğüs ucu rengi bize en çok yakışan ruj rengini veriyor. Elbette bu fikir çok şaşırtıcı olmakla birlikte kişiden kişiye değişiklik de gösterebilir.

Zira doğal göğüs ucu rengi bazı hormonel değişikliklerin yanı sıra hamilelik döneminden yeni çıkmış olanlar da farklılık gösterebilir. Tüm ruj renklerini denemiş olsanız bile kendiniz için ideal ruj rengini belirlemek için göğüs ucu renginden ruj seçimi iyi bir alternatif olabilir.

Bu fikri ortaya atan kişi ise Amerikalı doktor Travis Lane Stork.  Stork, ABD’de yayınlanan “The Doctors” isimli bir televizyon programında “dudaklarınız için en iyi ruju seçmenin yolu tişörtünüzü açmak ve altında duran göğüs ucu rengine bakmak” diyerek bu şaşırtıcı akımı başlatmış oldu.

Düşüncelerinizi Yazın