Gelin Makyajı Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Her genç kızın hayali sevdiği adamla evleneceği gün olan düğün günüdür. Bugünü çok özel ve unutulmaz kılmak istedikleri gibi bir prenses gibi görünmek isterler. Gelinlik içinde güzel görünmenin sırrı ise kullanılan gelinlik modeline ve cilde uygun gelin makyajı seçimidir.

Bu yazımızda gelin makyajına hazırlanırken izlemeniz gereken çeşitli adımları sizlere özetlemeye çalıştık. İşte düğün için gelin makyajı yapmanın püf noktaları…

Adım Adım Gelin Makyajı Hazırlığı

1. Adım: Cildinizi Hazırlayın

Düğün günü için makyaj yaparken sert fırça kullanmayın. Bunun yerine cildinizi ölü derilerden arındırarak temizleyici kullanın. Yüzünüz temiz ve yumuşak olmalı. Cildinizin güzelliği makyajlı halde bile doğal görünmeli.

2. Adım: Astar Uygulayın

Makyaj yapmadan önce bir cilt astarı kullanın. Bu makyaj yapmayı daha da kolaylaştıracaktır. Astar cildinizdeki ince çizgilerin ve kırışıklıkların kapanmasını sağlayacağı gibi gözenekleri gizleyecektir. Cildinizin türüne göre astar seçmelisiniz.

3. Adım: Temel Uygulama

Cilt türünüze uygun astar seçimi yaptıktan sonra yumuşak fırça kullanarak yüzünüze dışa doğru sürün. Çene ve boyun altına uygulamayı unutmayın.

4. Adım: Kapatıcı Uygulayın

Fondöten, cildin tonunu düzeltmek, leke ve yüz çizgilerini kapatmak için kullanılmaktadır. Eğer fondöteni yoğun kullanırsanız, temel astar uygulaması kaybolacaktır. Fırça üzerine fasulye büyüklüğünde fondöten koyun ve bunu gerekli görülen her yere hafifçe masaj yapar gibi uygulayın.

Kaynak: Abckadin.com

Düşüncelerinizi Yazın