Evlilik ile ilgili yabancı düğün filmleri ve fragmanlar

Evlilik Öncesi İzlemeniz Gereken En İyi Yabancı Düğün Filmleri

Düğün sezonu ha açılacak ha açıldı derken, geldi çattı. Yeni evlenecek çiftleri heyecan sarmışken, evliliği bir kez daha düşünmek bizce en iyisi olacaktır. Zira evlenmeden önce izlenmesi gereken en iyi yabancı filmleri gördükten sonra düğün yapma fikrinizi bir kez daha gözden geçirebilirsiniz.

Sizler için bu yazımızda izlerken kendinizi bulabileceğiniz ve mutlaka izlemenizi tavsiye ettiğimiz düğün konulu en iyi yabancı evlilik filmleri listesi hazırladık.

Evliliği her yönüyle anlatan bu filmlerden bazıları sizi kahkahaya boğacak komedi, bazıları izlerken duygu yüklü dakikalar geçireceğiniz dram, bazıları ise partnerinizin değerini anlayacak kadar ilham verecek muhteşem konularıyla ön plana çıkan ve izleyenlerden büyük beğeni toplayan filmler. İşte; evlenmeden önce mutlaka izlemeniz gereken

Düğün Temalı Yabancı Evlilik Filmleri

Davetsiz Çapkınlar (Wedding Crushers)

Owen Wilson ve Vince Vaughn’ın başrollerini paylaştıkları film romantik-komedi türünde. Filmde düğünlere davet edilmeden giden ve burada kız tavlamaya çalışan iki çapkının hikayesi anlatılıyor.

Benimle Evlenir misin? (27 Dresses)

Katherine Heigl ve James Marsden’in başrollerinde oynadığı romantik komedi filmi. Gelin nedimeliği yaparak hayatını sürdüren Jane, patronuna aşık olur. Ancak patronu kız kardeşine aşık olmuştur. Jane bunun üzerine nerede hata yaptığını anlamak için çalışma hayatını gözden geçirir. Fakat Jane’i hayatını daha da karmaşık hale getirecek sürprizler beklemektedir.

Aşk Her Yerde (Love Actually)

Özgün adı Love Actually olan film 2003 yılında İngiltere’de çekilmiş bir romantik komedi filmidir. Filmin başrollerinde Alan Rickman, Bill Nighy, Colin Firth, Emma Thompson, Hugh Grant ve Liam Neeson yer alıyor. Otoriter bir başkan ile bir rockstarın arasında geçenlerin konu edildiği filmde Noel’den iki ay önce yaşanan farklı olaylar mercek altına alınıyor. Bu film aşkın ne kadar yüce bir olgu olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Bu filmi izledikten sonra “Gerçekten aşk varmış” demekten kendinizi alamayacaksınız.

Dört Nikah Bir Cenaze (Four Weddings and a Funeral)

İngiliz mizah anlayışını yansıtan romantik komedi filmidir. Hugh Grant, John Hannah, Rowan Atkinson, Kristin Scott Thomas ve Andie MacDowell gibi usta oyuncuların rol aldıkları filmde kadınlarla vakit geçirmeyi seven ancak onlara bağlanmayan Charles isimli bir adamın hikayesi anlatılıyor. Bir gün hayatının aşkını ilginç bir şekilde bulan Charles, Carrie isimli bir kadına aşık olur. Ancak birbirlerine bu aşkı bir türlü itiraf edemezler.

Adamım Benim (I Love You, Man)

2009 ABD yapımı romantik komedi filmi. Jason Segel, J.K. Simmons, Paul Rudd, Jaime Pressly ve Thomas Lennon’ın rol aldığı filmde evlenmek üzere olan bir adamın, düğünde sağdıç olarak arkadaşlık edecek bir kişiyi ararken başından geçen olaylar anlatılıyor.

50 İlk Öpücük (50 First Dates)

Abckadin.com ‘un evlenmeden önce izlenmesi gereken en iyi filmler arasından seçtiği mükemmel bir film. Herkesin mutlaka izlemesini istediğimiz bu film aşkın ne kadar yüce bir his olduğunu açık bir şekilde ortaya koyuyor. Adam Sandler ve Drew Barrymore’un başrollerinde oynadığı filmde her sabah uyandığında hafıza kaybı yaşayan bir kadının ve ona sürekli olarak sevdiğini hatırlatması gereken bir adamın romantik hikayesi anlatılıyor. Eşiniz ya da sevgiliniz her sabah uyandığında hafıza kaybı yaşasa ve sizi hatırlamasa ne yapardınız?

Kalbinin Sesini Dinle (My Big Fat Greek Wedding)

Türkiye’de 2002 yılında gösterilen film Yunan bir ailenin, kızlarının yine Yunan asıllı bir kişiyle evlenip, çocuk doğurmasını istemesini konu alıyor. Ancak 30 yaşındaki Toula’nın hayali ise ailesinin isteklerine ters düşmektedir. Toula, Yunan bir eş adayı bulacağına Amerikan bir yakışıklı ile tanışıp evlilik yolunda ilerlemeye başlayınca işler iyice karışacaktır.

Gelinin Babası (Father of the Bride)

Steve Martin, Diane Keaton, Kimberly Williams, Martin Short ve George Newborn’un rol aldıkları duygusal komedi filmidir. Filmde, hayatı normal akışında devam eden Amerikalı George Banks’ın 21 yaşındaki kızı Annie’nin evlenmeye karar verdikten sonra hayatında yaşanacak değişikler anlatılıyor. Kızından ayrılmanın kendisi için bir kabus olacağını düşünen George, çaresiz bir şekilde düğün hazırlıkları ile ilgilenmek zorundadır.

Evet… Değerli arkadaşlar. Bu filmleri evlenmeden önce en az bir kere de olsa izlemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer listedeki filmlerin dışında aklınıza gelen veya önerebileceğiniz evlilik ile ilgili filmler ya da düğün filmleri varsa yorum yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Düşüncelerinizi Yazın