Evlilikte Romantizm ve Heyecanı Canlı Tutmak

Evlendikten Sonra Romantizmi Canlı Tutmanın Yolları

Evlenmek kolaydır. Mutlu evlilik ise farklı bir konu. Yeni evlendiyseniz, evlilik hayatı, eşinizi her gün keşfetmekten duyacağınız heyecanla size macera gibi gelebilir. Ancak zamanla, fotoğraflarınıza çocuklarınız eklenmeye başladığında artan sorumluluklar ile birlikte tüm heyecan kaybolmaya başlar. Örneğin hem eşinizin hem de sizin sevdiğiniz bir şarkıyı açarak dans etmezsiniz. Çünkü evliliğinizdeki çoğu şey rutin haline gelmiştir.

Eğer evliliğinizde rutin haline gelen şeylerden sıkıldıysanız, ilişkinizi biraz tazelemenin vakti geldi demektir. Bu yazımızda evliliğinizde romantizmi ve aşkınızı canlı tutmanın yollarından bahsediyoruz. Dikkatle okumanızı öneririz.

Eski günlerdeki gibi romantik buluşmalar ayarlayın

Evliliğinizi içinde bulunduğu monotonluktan kurtarmanın en iyi yolu, tıpkı sevgili olduğunuz günlerdeki gibi farklı şeyleri yeniden yapmaktır. Örneğin eşinizle çocuklarınızdan gizli ya da yalnız kalabileceğiniz romantik bir buluşma ayarlayabilirsiniz. Birbirinizi yeniden keşfedebilir, bir şeyler içebilir ve o günün akşamında yatak odanızda harika bir gece geçirebilirsiniz. Ha, bu arada günlük sorunlarınızdan konuşmak yerine flört ettiğiniz günlerdeki kaçamaklardan bahsederek, eski günleri yeniden hatırlayabilirsiniz.

Eşinize güzel sözler söyleyip, onu öpücüklere boğun

Eşinize olan sevginizi jestler, öpücükler ve daha önemlisi aşkınızı ifade eden sözler söyleyerek gösterin. “Seni Seviyorum” diyebilirsiniz. Ancak bunu söylerken mutlaka gözlerinin içine bakın.

Kelimenin tam anlamıyla iletişim halinde kalmaya devam edin

Herkesin bulunduğu ortamlarda eşinize sık sık dokunun. Elini tutun, hazırlıksız olduğunda sarılın, yüzünü ya da saçlarını okşayın. Cinsel olmayan ama rahatlatıcı bu tür eylemler sizin eşinize ne kadar bağlı olduğunuzu gösteren hareketlerdir. Utanıp çekinmeyin.

Eşinizi şaşırtmak için her şeyi yapmalısınız

Eşinizi şaşkınlığa uğratın. Bunu yapmak için ona haftada en az bir kez sürpriz yapın. Her şeyi yapabilirsiniz. Örneğin ceket ya da pantolon cebine bir aşk notu bırakabilir veya hiç beklemediği bir anda cep telefonuna aşk mesajı gönderebilirsiniz. Daha da ötesi işten geldiğinde onu seksi bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Çılgın planlar yapın

Evlenmeden önce eşinizle illa ki çılgın şeyler yapmışsınızdır. Mesela sağanak yağmur altında yürümek ya da sinemada öpüşmek gibi. Bunları yeniden yaparak evliliğinizi daha heyecanlı hale getirebilirsiniz. Gençliğinizde yaşadığınız çılgınlıkları ilişkinize geri koymanız gerektiğini unutmayın.

Dans edin

Dans ayakkabılarını giymek için asla geç değil! Salsa veya tango gibi çiftlerin katıldığı herhangi bir dans kursuna gidebilirsiniz. Bu sadece evliliğinize romantizm katmakla kalmaz, aynı zamanda birbirinize fiziksel ve tutkulu bir şekilde bağlanmanızı sağlar.

Öğretmeniniz olmasını isteyin

Eşinizden boya yapmayı, lastik değiştirmeyi ya da araba kullanmayı öğretmesini isteyin. Bu, eşinizin herhangi bir şey üzerinde usta olduğunu kabul ettiğinizi ve ondan öğrenmeye istekli olduğunuzu gösterir. Sonunda birbirinizle daha fazla vakit geçirebilir ve başarılarınızı karşılıklı olarak takdir etme şansı yakalayabilirsiniz. Birbirinize karşı sabırlı olmayı unutmayın.

En sevdiğiniz şeyleri yapın

Flört ederken birbirinizin kulağına güzel sözler fısıldamak size mutluluk veriyordu, değil mi? Şimdi bu fısıltıları bir kenara bırakın. Eşinizin en sevdiği şiirleri ya da şarkıları yüksek sesle okumaya başlayın. İsterseniz ona bir aşk mektubu yazın. Sahilde gezintiye çıkmak için plan yapın. Yağmur yağarken sizi kucaklamasını isteyin ve romantizmin tadını çıkarın. (Okuyun: Evliliğinizde büyük etki yaratacak küçük değişiklikler)

Kendinize iyi bakın

Evlilikte romantizmi geri getirmek için dış güzellik her zaman önemlidir. Bu nedenle kendinize iyi bakmalısınız. Görünüşünüz hakkında asla tembel olmayın. Eşinizi etkilemek ve eski heyecanını geri kazandırmak için güzelliğinize dikkat edin. Mesela; kıyafetlerinizi değiştirin ya da seksi kıyafetler giyerek ona sürprizler yapın.

Evlilikte küçük şeyler bazen eşinizle aranızda sönmeye başlayan ateşin kıvılcımı olabilir. İlk günkü romantizmi ve heyecanı yaşamak için “zamanımız yok”, “enerjimiz eksik” veya “artık bizden geçti” gibi bahanelerin ardına saklanmayı bırakın. Evliliğiniz ve eşiniz için çaba göstermeye devam edin.

Kaynak: Abckadin.com / Münevver Yılmazkara

Düşüncelerinizi Yazın