Evde Saç Nasıl Kesilir? Resimli Anlatım (Kadınlar için)

Saç kesimi, saç tellerinin sağlıklı bir şekilde büyümesi için gereklidir. Çünkü saç uçlarının kesilmesi, saç tellerinin kırılmasını önler. Her 6 haftada bir kırık saç uçlarının kesilmesi uzun saçların sağlığı açısından önemlidir.

Fakat çoğumuzun kuaföre giderek saç kestirmeye zamanı olmayabilir ya da her zaman kuaföre gitmek istemeyebilirsiniz. İşte bu yazımızda sizlere yardımcı olmak adına “evde saç kesimi nasıl yapılır?” sorusunun cevabını vermeye çalıştık.

Evde kendi saçınızı kesmek için sizlere yardımcı olacak resimli anlatıma geçmeden önce verdiğimiz bilgilerin asla kuaförünüzün bilmenizi istemediği şeyler olduğunu da belirtmek isteriz.

Evde Saç Kesimi Kadınlar için Resimli Anlatım

Saçlarınızı kesmeye geçmeden önce nemlendirmeniz gerekiyor. Bunun için sprey ile su sıkabilirsiniz ya da duştan sonra havluyla kurulayabilirsiniz.

1-  Başınızı baş aşağı çevirerek başlatın ve saçlarınızın tamamını öne doğru fırçalayın.

Fotoğraf: xojane.com

2- Ardından, saç klipsi veya saç lastiği ile saçlarınızın ucundan yaklaşık 7 cm içeriden olacak şekilde tutturun. Bu sayede kesmek istediğiniz uzunluğu ayarlamış olacaksınız. Saçlarınızın açılmaması için tutturduğunuz yeri sıkıca tutun.

Fotoğraf: xojane.com

3- İstediğiniz uzunluğu ayarladıktan sonra saç makası ile saç klipsi üzerindeki saçlarınızı düzgünce kesin.

Fotoğraf: xojane.com

4- Saç kesim işiniz bittiğinde klipsi çıkarın, saçlarınızı arkaya doğru atın ve tarayın. Hepsi bu kadar!

Düşüncelerinizi Yazın