Ev Düzeni için Kadınlara Özel Dekoratif Fikirler

Ev düzeni hepimiz için son derece önemli. Şu koltuğu köşeye mi alsam konsol orada nasıl durdu ki diye düşünmeyi artık bırakın ve yazımızı dikkatlice okuyun.

Bireyler, dayalı döşeli her eşyası bulunan bir ev yerine kendi zevklerine göre kurulmuş dekoratif, az eşyalı, sade görünümlü bir ev modası tercih edebiliyor. Bu işin öncüsü kadınların bu konudaki dekoratif fikirleri ise kişisel zevklere göre belirlenmiş bu kısıtlı imkanlara haz katıyor. İşte o fikirlerden bazılarına bir göz atmak gerekiyor.

Duvar kağıtları ile odanıza ferah bir görünüm kazandırabilirsiniz

Beyaz tonları duvar veya duvar kağıtları ile odanıza daha ferah bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Bulunduğunuz yere daha ferah ve aydınlık göstermek için duvarlarda parlak ve tek renkler kullanılmalı. Özellikle kadınların değişken fikirleri doğrultusunda sürekli değişen dekoratif hareketlerden biri olan renk seçimi bu konudaki en büyük problem oluyor. Bu konuda sürekli kararsızlık yaşayan bayanlara öneri ise beyaz ve beyazın tonlarında karar kılmaları. Bunun üstüne ise ufak ve sihirli dekoratif hareket olarak ise duvar kağıtları öneriliyor. Odanın tamamına olmamakla birlikte bir veya iki duvara uygulanacak duvar kağıtları daha şık ve kalıpların dışına çıkan bir zevk ortaya çıkarıyor. Daha sonra bu yüzeylerin üstüne asılacak tablo ve çerçeveler ise pasta üstüne konulan çilek tadında tamamlayıcı olabilir.

Minik odalarınızı giyim odası olarak düzenleyebilirsiniz

Mini giyim odaları yaratarak hem zamandan hem de alandan kazanç sağlayabilirsiniz.

Yaşadığınız ev alanı dar ise bunun içinde birçok dekoratif çözümle kendi kişisel zevkinizi oluşturabilirsiniz. Örnek olarak bugün bir çok evde bulunan iki balkondan biri mutlaka fazlalık gibi durmakta veya binanın en toz alan tarafında olduğu için kullanılmamaktadır. Bu gibi durumlarda o balkonu yaptıracağınız hesaplı bir çalışmayla üstünü kapattırıp mini bir giyim odası haline getirebilirsiniz. Bunun dışında minik olan evinizin bazı duvarlarına çok yer kaplamayan raflar yapabilir, bu alanlara sık kullandığınız elbise ve ayakkabılarınızı yerleştirebilirsiniz. Böylelikle tüm elbiselerinizi hepsi birlikte koyacağınız bir alandan feragat edersiniz, hem de sık kullandığınız elbiseler gözünüzün önünde olunca zamandan kazanırsınız.

Minik muftağınızı sihirli bir dokunuşla hayalinizdeki hale getirin

Mini mutfaklarınızı sihirli dokunuşlarla kendi zevkinize göre düzenleyebilirsiniz.

Ufak dairelerde ve genellikle stüdyo tipi dairelerde öne çıkan dekoratif bozukluğun sebeplerinden mutfak alanı ise minik dokunuşlarla çok uyumlu bir hale gelebilir. Ne kadar minik olursa olsun bir mutfağa alacağınız ufak aksesuarlar ve kişisel zevkinize uygun bir avize ile o mutfağın alanı ve görünüşü fazlasıyla değişecek,  göze hoş gelen bir görünüme sahip olacaktır.

Sonuç olarak kişisel zevkleri harekete geçirmek için geniş bir eve sahip olma şartına gerek olmamaktadır. Minik dokunuşlarla minik dünyanız olan dar alanlı evinizi de hoş bir biçimde tasarlayabilirsiniz.

Düşüncelerinizi Yazın