Esmer tenli kadınlara hangi renk kıyafetler yakışır?

Esmer Tene Yakışan Kıyafet Renkleri

Esmer tenlilere hangi renk tonlarında kıyafetler yakışır? Ten rengine göre kıyafet seçimi yazı dizisinin bu defa ki konusu esmer tenli kadınlar. Esmer tenli olanların ten rengi koyu olduğu için mutlaka açık tonlu renklerde tasarlanan kıyafetleri tercih etmeliler.

Burada açık tonlu renkler derken, kürk de açık tonlu renklere sahip olduğunda esmer bayanlarda ciddi bir çekicilik oluşturacaktır. Beyazın hakim olduğu siyahtaki kontrastlık ya da kıyafet kenarlarında kullanılan parıltılı aksesuarlar ile birlikte tendeki koyu renk gözü almayacak direk kıyafet üzerindeki açık tonlar dikkat çekecektir.

Bunun haricinde yine sıcak tonlardan pembe renk ve pembe renkli kıyafet üzerinde kırılan siyah efektler içeren giysiler esmer tenli kadınlar için çok uygun olacaktır.

Esmer Tenliler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Esmer tenli kadınların zorlandıkları bir diğer konu da makyaj. Makyaj; parıltılı ya da daha çok şeftali tonlarında bir ruj ile veya kahverengi pastel açık renk tonlarında olabilir. Tende bir koyuluk ya da makyajda bir koyuluk asla olmamalı. Ten ile makyajda kullanılan renklerde açık renk – koyu renk zıtlığı olmalı.

Esmer Tenliler Hangi Renk Aksesuar ve Ayakkabı Seçmeli?

Bunun haricinde leopar desenler, vizon desenleri esmer tenli kadınlarda çarpıcı aksesuar unsurlarındandır. Ayakkabı seçiminde gece hayatı için topuklu ayakkabı modelleri tercih edilebilir. Bunlar ten rengi ile uyumlu daha çok parlak ve yumuşak renklerde olabilir. Fuşya renk tonları da esmer kadınların tercih ettikleri bir diğer renk seçeneği arasında yer alıyor. Koyu renkte sıcak renkler çok daha çarpıcı ve iddialı, parıltılı renkler ise ten rengini en iddialı gösterecek aksesuarlardır.

Düşüncelerinizi Yazın