Eşinizle Birlikte Zaman Geçirmenin 6 Yolu

Günlük hayatımızda hepimiz bir şeyler ile meşgulüz. Ancak bu eşimizle birlikte zaman geçiremeyeceğimiz anlamına da gelmez, öyle değil mi? Eşinizle birlikte zaman geçirmek için hemen bir fırsat yaratın! Ona ikiniz için planlarınız olduğunu ve baş başa vakit geçirmek için bir şeyler yapmayı düşündüğünüzü söyleyin. Aklınıza bir şey gelmiyor mu? O zaman “eşinizle birlikte zaman geçirmenin 6 yolu” başlıklı abckadin.com yazısı size bir fikir verebilir.

Artık “eşimle vakit geçirmek için zamanım yok” demekten ve şikayet etmekten vazgeçin. Eşinizle kaliteli zaman geçirmek hem ilişkinizi daha güzel hale getirecek hem de günlük stresinizi alıp götürecektir. Buna inanın ve hemen aşağıdaki fikirlerden birini uygulamaya başlayın.

İlgisiz olmayın, planlarınızı eşinize açıklayın

İşiniz ve ailenizden ayrı olarak, eşinizle kaliteli zaman geçirmek için en iyi şeyleri denemekten ve yapmak istediklerinizi eşinize söylemekten çekinmeyin. Mazeretiniz varsa, tembel, kaygısız ve dikkatsiz iseniz, ilişkiniz olduğu yerde sayacaktır. Bu ilişkinizin kötüye gitmesinden başka bir şey olmayacaktır. İlişkileri mahveden hataların en başında özellikle evli çiftler arasında ilgisizlik geliyor.

Eşinizle birlikte zaman geçirmek için plan yapın.

Plan yapın

Az ya da çok başarılı olan her şey planla çalışır. Bu yüzden eşinizle birlikte zaman geçirmek için plan yapın. Hafta sonu planları, hafta ortası planları, kahvaltı planları, gezi planları ya da tatil planları… Ne olursa olsun ikinize de uyacak ve rutinlerinizi geride bırakacak tuhaf planlar yapmaya gayret edin. Örneğin; piknik, denize gitmek ya da akşam yemeği yemek gibi yaptığınız planları takvim üzerinde işaretleyerek bunu eşinizle paylaşın.

1- İletişimi kesmeyin, konuşun

İlişkilerde en temel şart konuşmaktır. İster evli olan isterseniz bir sevgiliniz olsun konuşmak her zaman ilişkiyi besleyen unsurlardan birisidir. Ayrıca ne kadar çok konuşur ve iletişim kurarsanız, o kadar çok çözüm üretebilirsiniz. Eşinizle konuşacak kadar vaktiniz olmuyorsa haftanın belirli günlerinde ya da belirlediğiniz saatlerde plan yapabilirsiniz. Böylece birbirinizle konuşmaya fırsat bulabilirsiniz. Bu özellikle aralarında uzun mesafeler olan çiftler için daha mantıklı bir yoldur.

Eşinizle seyahat etmek birlikte zaman geçirmenin en iyi yolu olabilir.

2- Birlikte seyahat edin

Seyahat sadece gezinti demek değildir. Düzenli seyahat edebilir, işinize veya spor salonuna gidebilirsiniz. Basitçe söylemek gerekirse, eşinizle birlikte bir yerlere gidebilirsiniz. Bu ister birkaç günlüğüne isterse birkaç saatliğine olabilir. Gün içinde bir kaç dakika da olsa iyi şeyler yapmak eşinizle aranızdaki ilişkiye artı değer katacaktır. Eğer işiniz nedeniyle uzun bir seyahate çıkmanız gerekiyorsa, eşinizin de vakti varsa ve de sorun olmayacaksa birlikte gidebilirsiniz.

3- Birlikte Egzersiz Yapın, Spor Salonuna Gidin

Fitness ve egzersiz sağlığınız için harika bir seçenektir. Eşiniz için de aynı durum geçerlidir. Spor yapmak hem sizi hem de eşinizi motive eder, birbirinizle iyi vakit geçirmenizi ve eğlenmenizi sağlar. Dilerseniz eğlenceli bir dans dersine bile birlikte kayıt olabilirsiniz.

4- Birlikte Öğle Yemeği Yiyin

Lüks bir restoran da akşam yemeği de yiyebilirsiniz ancak bu eşinize farklı gelmeyebilir. Bu nedenle onunla birlikte şık bir mekanda öğle yemeği yiyebilirsiniz. Hele bir de birbirine yakın yerlerde çalışıyorsanız, denememek için hiçbir nedeniniz yok demektir. Bunu her gün yapmanıza gerek yok. Haftada en azından sadece bir gün eşinizle öğle yemeği yemek inanın hem sizi hem de eşinizi çok iyi hissettirecektir.

5- Sinemaya Gidin

Romantik aşk filmleri her zaman ilişkilere yön veren konularıyla ön plana çıkmaktadır. Bir akşam eşinizin elinden tutup sinemaya gidebilir, aşk ve romantizm dolu konusuyla dikkat çeken bir sinema filmine girerek, belki de lise yıllarında yaşadığınız o ilk günkü aşk deneyimini yeniden canlandırabilirsiniz.

Eşinizle alışverişe çıkarak birlikte eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

6- Birlikte Alışverişe Çıkın

Market veya pazar alışverişini tek başınıza yapıyorsanız, bunun için harcadığınız zamana eşinizle birlikte geçireceğiniz zamanı da ekleyebilirsiniz. Yani alışverişe eşinizle birlikte çıkabilirsiniz. Yalnız başınıza alışverişe çıkmak bazen sıkıcı olabiliyor. Ancak eşinizle çıktığınızda eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz.

Düşüncelerinizi Yazın