Diyet Yapanlar için En İyi 10 Sağlık Uygulaması

En iyi 10 Sağlık, Spor ve Diyet Uygulaması

Sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak için yapılması gereken en zor şeylerden birisi de başladığınız diyete sadık kalmak. Diyetinizi bozmak için çevrenizde birbirinden güzel yiyecekler bulabilirsiniz. Ancak biz yine de sizler için en iyi beslenme ve diyet uygulamalarını tanıtmaya karar verdik.

Aşağıda açıklamalarıyla birlikte sizlere aktardığımız En iyi 10 sağlık ve diyet uygulaması hem başladığınız diyette sürekliliğinizi sağlama noktasında hem de daha sağlıklı bir hayata sahip olma hedefinize ulaşmanızda sizlere yardımcı olacaktır.

DiyetKolik – Diyet ve Egzersiz (Android / iPhone / iPad)

Uzmanlar tarafından hazırlanan diyet, egzersiz ve dengeli beslenme gibi bilimsel paylaşımlara yer veren Diyetkolik – Diyet Egzersiz uygulaması sayesinde sağlıklı yaşamak ve kolay kilo kontrolü için gerekli olan tüm egzersiz ve diyet planlarına sahip olabilirsiniz.

Diyetkolik Android / iOS uygulaması sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo kontrolü sağlayabilirsiniz.

Kişisel özelliklerinize göre size uygun diyet planları arasından en uygun olanını seçerek, alternatifli menüler ile birlikte kolay bir şekilde ideal kilonuza ulaşabilir, dışarı yiyeceğiniz öğünleri uygulamanın tavsiye ettiği program dahilinde daha sağlıklı bir hale getirerek karbonhidrat, yağ ve protein limitinizi aşmadan zayıflayabilirsiniz.

Google Fit (Android)

Tek başına bir sağlık ve egzersiz takipçisi olarak kullanılabilen Google Fit sayesinde koşu, yürüme ve bisiklete binme gibi aktivitelerin takibini yapabilir, süre ve toplam adım saymaya bağlı olarak günlük hedeflerinizi belirleyebilirsiniz.

Google Fit Android uygulaması

Hedeflerinizin başarı durumuna göre sizi haberdar edebilen uygulama ayrıca egzersiz istatistiklerinizi de incelemenize imkan sunuyor. Üçüncü parti egzersiz takipçisi cihazları destekleyen ve onların bağlanmasına izin veren uygulama bu sayede tüm sağlık verilerini girmenizi de sağlıyor.

P90X (Android / iOS)

Spor ile ilgilenen Richard Simmons ve Billy Blanks gibi ünlülerin kullandıkları P90X adlı diyet ve egzersiz uygulaması, sizleri 90 gün içinde forma sokmayı vaad ediyor. İhtiyacınız olan diyet ve egzersiz programlarını bulabileceğiniz uygulamadaki programlara bağlı kalarak vücudunuzdaki yağları yakabilir ve aynı zamanda kaslarınızı koruyabilirsiniz.

P90X Android / iOS için diyet ve egzersiz uygulaması

Egzersiz yaparken uymanız gereken tüm kuralları ve gerekli olan diyet listesini de yine bu uygulamada bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra beslenme listesi ve egzersizleri diğer kullanıcılarla paylaşarak motivasyonuzu artıran P90X, fitness sonuçlarınızı arkadaşlarınızla sosyal ağlarda paylaşmanıza da imkan tanıyor.

Calorie Counter-Diet Tracker (Android / iOS)

Kilo kontrolünde dikkat edilmesi gereken maddelerden birisi de kalori takibidir. Bu bağlamda kullanabileceğiniz Calorie Counter-Diet Tracker, kolay kullanıma sahip bir kalori ölçme ve takip uygulamasıdır.

Calorie Counter-Diet Tracker, Android/iOS için kalori ölçme ve diyet takip uygulaması

Uygulamanın veritabanında 3 milyonun üzerinde gıda ürününe ait olan kalori değerleri yer alıyor. Bu değerler sayesinde yediğiniz yiyeceklerin kalorilerini öğrenebileceğiniz gibi rahat bir şekilde kalori hesaplaması da yapabilirsiniz. Bazı diyet programlarını da bulabileceğiniz uygulama sayesinde istediğiniz ölçülerdeki ve kilodaki hedeflerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Nike+ Running (Android / iOS)

Diyet yaparken elbette spor yapmayı da ihmal etmemek gerek. Özellikle dışarıda yapılan koşular ya da yürüyüşler diyet sonucunu almanızı daha da hızlandıracaktır. Nike+ Running adlı uygulama dışarı yaptığınız koşuları GPS yardımıyla takip etmenizi sağlıyor. Spor uygulaması olarak kullanılabilen bu uygulama sayesinde koşu mesafesi, koşu hızı ve yaktığınız kalori miktarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Nike+ Running, Android / iOS için GPS destekli spor egzersiz uygulaması.

Ayrıca GPS ile rotanızı kaydeden uygulama, daha sonra bu bilgileri istatistiksel olarak görmenizi sağlıyor. Ekstra bir ürüne ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz Nike+ Running, sesli uyarılar sayesinde kat ettiğiniz mesafeyi size bildirebiliyor.

Workout Trainer (Android / iOS)

Avrupa ülkelerinde oldukça popüler olan bu uygulama uzman eğitmenlerin yönergeleri doğrultusunda geliştirilmiş olan bu uygulama özellikle vücudunu şekillendirmek için spor yapan kullanıcılara yöneliktir.

Workout Trainer, vücut geliştirenler için ücretsiz spor uygulaması.

İçeriğinde interaktif görseller eşliğinde egzersiz programlarını bulabileceğiniz uygulama yapmış olduğunuz egzersiz sonuçlarını diğer kullanıcılar ile paylaşabileceğiniz gibi aynı zamanda Facebook ve Twitter sosyal ağ sitelerindeki arkadaşlarınız ile de paylaşmanıza imkan tanıyor.

Run Keeper (Android / iOS)

Facebook hesabınız üzerinden aktif olabileceğiniz uygulama ile GPS üzerinden alınan bilgilere göre yaktığınız kalori, mesafe ve hızınızı kolaylıkla ölçebileceğiniz gibi sesli uyarı sistemi özelliğini de kullanabilirsiniz.

Run Keeper, Android /iOS için kalori hesaplama uygulaması

Arkadaşlarınız ile yaptığınız aktiviteleri de paylaşabilmenizi sağlayan uygulama ile ayrıca anlık molalarınızı ölçümleyebilir, yürüyüşlerinizi harita üzerinden takip ederek kaç kalorilik enerji yaktığınızı hesaplayabilirsiniz.

Vücut Kitle Endeksi (Android)

Türkçe olarak kullanabileceğiniz bu uygulamada vücut kitle endeksine bağlı olarak diyet ve spor programlarını bulabilirsiniz.

Android için Vücut Kitle Endeksi hesaplama mobil uygulaması

Uygulamaya girdiğiniz kişisel özellikler ile uygulamada bulabileceğiniz tabloya uygun ölçümleri de yine bu uygulama sayesinde öğrenebilirsiniz. Ayrıca ideal kilonuzu ve yağ oranınızı da uygulama sayesinde öğrenebilirsiniz.

Fitness Point (iOS)

Kendi kişisel antrenman programınızı yaratabileceğiniz uygulama ile ayrıca önceden planlanmış ve içerikte bulabileceğiniz egzersiz planları sayesinde vücut geliştirmesi yapabilir ve kas şekillendirmesi için neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Fitness Point, iOS cihazlar için antrenman ve egzersiz uygulaması.

Ayrıca uygulama içerisinde yüzlerce egzersiz çalışmasını da bulabilirsiniz. Yapmış olduğunuz günlük egzersizlere göre spor analizleri ve grafikleri de yine uygulama üzerinden alabilir ve molalar arasındaki süreleri ölçümleyebilirsiniz.

 

Düşüncelerinizi Yazın