Ebru'da İstanbul Resimleri Sergisi

Ebru’da İstanbul Resimleri Sergisi 14 Haziran’da Sona Eriyor

Ebru sanatçısı Hatice Ünal’ın “İstanbul Aşkına” başlığıyla 25 Mayıs tarihinde açtığı “Ebru’da İstanbul Resimleri Sergisi” 14 Haziran 2017 Çarşamba günü kapılarını ziyaretçilere kapatıyor.

Sanatçının, Ebruların üzerine İstanbul’un tarihi mekanlarını işlediği resimlerin yer aldığı sergide 50 farklı eser bulunuyor.

Eğer Ebru sanatına ilginiz varsa; sergiyi gezmek için yarın yani 14 Haziran’ın son gün olduğunu unutmayın! Sergiyi, Taksim Metro İstasyonu’nda yer alan KÜLTÜR A.Ş. Sanat Galerisi’nde ziyaret edebilirsiniz.

Ebru Sanatçısı Hatice Ünal’ın resim sergisinde bulunan eserlerden bazıları şöyle;

Anadolu Hisarı’nda Bahar

 

Ayasofya Camii

 

İstanbul Semalarından Galata Kulesi

 

Beyoğlu’nda Gece

 

Eski İstanbul

Hatice Ünal Hakkında:

1969 yılında Kütahya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. Yüksek öğrenimini halkla ilişkiler üzerine yaptı. Çocukluğundan bu yana resim çalışmalarını sürdüren sanatçı 2000 yılında ebruzen Hikmet Barutçugil’den ebru dersleri, 2002 yılında da Reza Hemmatirad’dan minyatür dersleri aldı. Ebruda yeni çalışmalara da yer veren sanatçı kendi ebruları ve birçok ebruzenin ebruları üzerine, resim ve minyatürler yaptı. Eserlerini resmi ve özel koleksiyonlarda yer aldı. Grafik, moda tasarımı ve hat sanatlarıyla da ilgilenen sanatçı, sanat yaşamında çocuk yayıncılığına özel bir yer ayırdı. Yurt içi ve yurt dışında, birçok karma sergiye katılan sanatçı, iki de kişisel sergi açtı.

Düşüncelerinizi Yazın