Dondurma Çubuklarından Minyatür Meyve Kasası Yapımı

Sıcak yaz günlerinde en çok tüketilen atıştırmalıklardan birisi de dondurma. Daha çok çocukların sevdiği paket dondurma çubuklarını değerlendirerek birbirinden harika minyatür objeler yapılabildiği biliyor muydunuz?

Abckadin.com kendin yap projesi kapsamında bu defa dondurma çubukları ile minyatür meyve kasası yapılışı hakkında sizlere resimli bilgi vermek istedik. Bu projeyi dil çubuklarını kullanarak da yapabilirsiniz.

Eğer bir hobi sahibi olmak istiyorsanız, yediğiniz dondurmaların çubuklarını atmayın. Bunun yerine biriktirerek yapımı son derece kolay meyve kasaları yapabilirsiniz. Oluşturduğunuz objeyi ister misafirlerinize meyve ikram ederken kullanabilir isterseniz çocuklarınıza oyuncak olarak hediye edebilirsiniz. Şimdi gelin dondurma çubukları ile kasa yapımı nasıl oluyor hep birlikte öğrenelim.

Dondurma Çubukları ile Meyve Kasası Yapımı Malzemeleri

  • Dondurma çubukları (tercihen dil çubuğu da kullanabilirsiniz)
  • Maket bıçağı
  • Makas
  • Silikon Tabancası
  • Cetvel

Dondurma Çubuğuyla Minyatür Kasa Yapılışı

1- Dondurma çubuklarının yuvarlak şekildeki uç kısımlarını düzgünce kesin. Tüm çubukların eşit boyda olmasına özen gösterin. 10 adet uzun, 4 adet orta uzunlukta ve 4 adet kısa çubuk kullanacağız.

2- Uzun çubuklara, orta uzunluktaki çubukları aralarında 3 mm. boşluk kalacak şekilde silikon tabancası kullanarak yapıştırın.

3- Kasanın kenar parçalarını oluşturduktan sonra tüm parçaları yine silikon tabancası ile birleştirin. Özellikle köşelerin iyice yapıştığından emin olun.

4- Minyatür kasanın daha şık görünmesini sağlamak için vernik atabilir ya da dışını ahşap boyası ile renklendirebilirsiniz.

Dondurma çubuğu (dil çubukları) ile minyatür meyve kasası yapımı

Düşüncelerinizi Yazın