Doğal Malzemeler ile Ev Dekorasyonu Yapmanın 10 Yolu

Doğa insanların huzur bulmasını sağlayan yegane oluşumlardan biridir. Peki doğanın bizlere sunduğu imkanlardan faydalanarak, elde ettiğiniz doğal malzemelerle evinizi süsleyecek eşyalar yaptınız mı?

Doğadaki malzemelere küçük dokunuşlar yaparak, evinizde rahatlatıcı bir atmosfer yaratabilir, hava kalitesini iyileştirebilir ve evinizin daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Aşağıda doğadan temin edilen malzemeler ile yapılan birbirinden harika kendin yap projeleri bulabilirsiniz.

Mermer ve Doğal Taşlar

Fotoğraf: Sam Zachrich

Mermer ve parlak taşlar gibi malzemeleri kullanarak hoş görünüme sahip mermer tepsi yapabilir, içerisine de kristal doğal taşları aksesuar olarak yerleştirebilirsiniz. Bu objeler ahşap bir sehpaya harika bir görüntü kazandırdığı gibi salonunuzun daha kullanışlı hale gelmesini sağlayacaktır.

Kuru Çiçek ve Yosun

Kuru çiçekler ve yosun kullanılarak yapılan bir düzenleme, çiçekler veya bitkiler için maliyet açısından verimli alternatifler sunar. Doğal güzelliklerine ek olarak, suya ihtiyaç duymazlar ve hiç bakım gerektirmezler. Doğadan topladığınız çiçekleri kurutarak bir vazo içerisine koyabilir, yosunları ise şık bir gaz lambası içine yerleştirerek salon konsolu üzerinde hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Odunları kullanarak şömine dekoru oluşturma

Fotoğraf: Sam Zachrich

Bitkiler, doğal unsurları eve getirmenin tek yolu değildir. Odun dilimleri ile salonunuza yerleştireceğiniz bir şömine ekranının etrafını süsleyebilirsiniz. Ortaya ilginç ama bir o kadar da gösterişli bir dekorasyon ürünü çıkacağına emin olabilirsiniz.

Sadece bazı bitkileri satın alın

Bitkiler ve çiçekler, bir evi güzel gösteren tamamlayıcı şeyler arasındadır. Özellik canlı bitkiler evinizin hava kalitesini iyileştirir. Havaya oksijen katan bazı bitkileri satın alarak evinizi ya da çalışma ofisinizi ferah bir hale getirebilirsiniz.

Sarkan Yeşillikler

Çok bakım istemeyen sarmaşık gibi bitkileri oturma odasının bir kenarına koyabilirsiniz. Mobilyalarınızın altına doğru ilerledikçe büyümelerini takip edebilirsiniz. Resimdeki bitki, beyaz duvar ile beyaz dolabımıza renk katmak için yerleştirildi.

İçinizi Ferahlatan Tabiat Resimleri

Salon konsolu ya da şömine üzerine yerleştireceğiniz doğa temalı resimler ile evinize renk katabilirsiniz. Size ilham veren doğal fotoğrafları kendiniz çekerek çerçeve içerisine koyabileceğiniz gibi mağazalardan satın alabilirsiniz.

Desenli Deri ile Yatak Başlığı

Deri iç tasarım aksesuarlarında muhteşem bir görüntü oluşturur. Eski kuşaklar, ombre bir deri başlık oluşturmak için ilginç bir yola başvurdu. 50’nin üzerinde deri kayış ile ortaya bu harika yatak başlığı çıktı.

Ağaç Dallarından Harika Aksesuar

Fotoğraf: Sam Zachrich

Yeni çiçeklere para harcamaktan bıktınız mı? Avludaki ağaçların ince dallarını ve yapraklarını kullanarak ortaya harika bir süsleme çıkarabilirsiniz. Bu tür bir düzenleme oldukça kolaydır ve göz doldurur.

İki Zambak ile Odanızı Aydınlatın

Fotoğraf: Sam Zachrich

Bir zambak bile odanızı aydınlatabilir. Büyük bir düzenleme yerine iki küçük zambak, komidin üzerinde eşsiz bir dekorasyon aksesuarı olarak konulabilir.

Yosun ve Ahşap ile Sanat Eseri

Fotoğraf: Sam Zachrich

Yosun ve ahşap çerçeve kolaylıkla sanat eseri haline getirebilirsiniz. Burada doğal malzemeler göz kamaştırıcı bir tablo yapmak için ahşap çerçeve üzerine yapıştırılır. Yosun, büyük bitkilere mükemmel bir alternatiftir. Çok yönlü olarak kullanılabilir ve fazla masraf gerektirmez.

Düşüncelerinizi Yazın