Cilt Bakım Ürünlerinin Kullanım Sırası

Cilt Bakım Ürünleri Kullanmanın Doğru Sırası

Cilt bakım ürünlerini hangi sıralamayla kullanacağınızı biliyor musunuz? Kusursuz bir cilt bakımı yapmak için önce nemlendirici mi yoksa güneş kremi mi kullanacağınızı öğrenmelisiniz.

Cildinize iyi bakıyorsunuz. Günlük olarak cildinizi temizliyor, nemlendiriyor ve güneş kremi sürmeyi de ihmal etmiyorsunuz. Fakat cilt bakım ürünlerinizi doğru sırayla uyguladığınızdan emin misiniz? Eğer bu konuda şüpheniz varsa, bu yazımızdaki uzman önerileri size hangi ürünü önce, arada ya da sonunda kullanmanız gerektiğini öğrenmenize yardımcı olacaktır.

İlk kural sabah güneşinin ışınlarını ve cilt kırışıklıklarını önleyen bir cilt bakım ürünü kullanmaktır.

Sabah Cilt Bakım Rutini

Sabah kalktıktan sonra yüzünüzü bir temizlik maddesi ile temizledikten sonra gündüz kremi ya da güneş kremi kullanmanız gerektiğini bilirsiniz. Ancak bu kremleri kullanmadan önce, antioksidan bakımından zengin bir nemlendirici sürmeniz gerekir. Bu sayede yüzünüzü makyaj yapılabilir hale getirebilirsiniz. Özellikle sabah bakımlarında serum veya cilt yağları kullanımından kaçınmalısınız. Çünkü serumlar, cildinizi güneşe duyarlı hale getirir ve cildinizi tahriş edebilir. Yüz yağları ise sabah kullanılmayacak kadar yağlı olabilir. Kusursuz bir cilt güzelliği elde etmek için 7 günlük cilt bakım programı deneyebilirsiniz.

Akşam Cilt Bakım Rutini

Eğer işten geldiyseniz yüzünüzü hafif bir cilt temizleyici ile yıkayın. Daha sonra serum uygulayın. Serum, içeriğinde retinol gibi katkı maddesi bulunduğundan iyi bir koruyucu işlevi görebilir. Daha sonra yüz yağı ya da nemlendirici uygulayabilirsiniz. Bu aynı zamanda ciltte yaşlılık belirtileri ile mücadele etmenizi de kolaylaştıracaktır. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen yaşlanma karşıtı cilt bakım önerileri size yardımcı olacaktır.

Kaynak: Abckadin.com / Münevver Yılmazkara

Düşüncelerinizi Yazın