İrmikle Peeling Maskesi Tarifi
İrmikli Peeling Maskesi Yapımı

Cilt Arındırıcı İrmikli Peeling Maskesi

Cilt bakımı yaparken kullandığımız malzemelerin doğal olması hem yaşlanmayı geciktirmek hem de pürüzsüz bir cilde sahip olmak için son derece önemlidir. Ayrıca cilt bakımından sonra peeling yapmak gözeneklerin açılmasını sağlayacağı gibi parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmanın önünü açacaktır. Peki hiç irmikle yapılan peeling maskesi kullandınız mı?

İrmikli Peeling Maskesi

Revani, şam tatlısı veya helva yapmak için kullandığımız irmik, cilt bakımında da bizlere yardımcı oluyor. İrmik kullanarak yapacağınız yüz bakım maskeleri sayesinde cildinizi ölü derilerden arındırarak, yeni derinin yüzeye çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Hazırlaması oldukça kolay olan irmikle doğal peeling maskesi tarifi şöyle;

Gül Suyu ve İrmik Karışımlı Peeling Maskesi

Cildin parlaması, temizlenmesi ve rahatlaması için irmik ve gül suyu karışımı ile yapılan peeling oldukça etkilidir. Maske için kullanılacak malzemeler şöyle;

  • 1 tatlı kaşığı irmik
  • 1 tatlı kaşığı saf gül suyu

Hazırlanışı:

Küçük bir kap içerisine her iki malzemeyi koyarak iyice karıştırın. Macun kıvamına geldikten sonra karışımı yüzünüze dairesel hareketler yaparak sürün. Maskeyi cildinize iyice yedirdikten sonra 5 dakika bekletin. Süre dolduğunda ılık suyla yüzünüzü durulayın. Bu işlemi cilt bakımının ardından ya da geceleri yatmadan önce her gün düzenli olarak yapabilirsiniz.

Beyaz Kil ve İrmikli Peeling Maskesi

Cildimize uyguladığımızda hasar vermeyen, çizmeyen ve doğal parlaklık kazandıran arındırıcı maske tarifinde ihtiyacımız olan şeyler;

  • İrmik
  • Beyaz Kil
  • El Kremi
  • Su

Hazırlanışı:

Eşit miktarlarda ayarladığımız tüm malzemeleri bir kap içerisinde krem gibi kıvam alana kadar iyice karıştırın. Yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulayın. 10 dakika bekletin ve ardından ılık suyla durulayın. Cildinizin pürüzsüz hale geldiğini fark ettiniz mi? Bu maskeyi iki güne bir uygulayabilirsiniz. Doğal malzemelerden yapılan cilt maskesi olduğu için kesinlikle cildinize zarar vermez.

Kaynak: Abckadin.com / Münevver Yılmazkara

Düşüncelerinizi Yazın