Sanatçı Bülent Kayabaş hayatını kaybetti

Bülent Kayabaş 72 Yaşında Hayatını Kaybetti

Bülent Kayabaş, Türk sinemasının usta oyuncuları arasındaydı. 72 yıllık yaşamına onlarca film, tiyatro oyunu ve dizi sığdırdı. Ama o da Yeşilçam’ın kayan yıldızları arasına girdi. 72 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Bülent Kayabaş bir süredir ‘kalın bağırsak kanseri‘ ile mücadele ediyor hastanede tedavi altında tutuluyordu. Ancak durumu git gide kötüleşti acı haber 19 Nisan 2017 Çarşamba günü sabah saatlerinde geldi. Sanatçının “çoklu organ yetmezliği” nedeniyle hayatını kaybettiği duyuruldu.

1945 yılında dünyaya gelen Bülent Kayabaş sanat hayatına Eskişehir Belediye Tiyatrosu’nda başladı. Bir çok tiyatro oyununda oynadı, sinema ve televizyon dizilerinde rol aldı. Kayabaş aynı zamanda usta bir seslendirme sanatçısıydı.

Bülent Kayabaş’ın ölümü sanat camiasını da üzdü. Sosyal medyadan peş peşe başsağlığı mesajları geldi.

Bülent Kayabaş bir süredir akciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

BÜLENT KAYABAŞ KİMDİR?

Bülent Kayabaş, 25 Ağustos 1945 tarihinde Eskişehir’de doğdu. Tam adı Osman Bülent Kayabaş’dır. 1961 yılında Eskişehir Belediye Tiyatrosu’nda profesyonel olarak tiyatro oyuncusu oldu.

Birçok tiyatro oyununda oynadı, televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de rol aldı. Seslendirmeler yaptı. Winnie The Pooh’yu 14 yıl seslendirdi. 2000 yılında yapımcılığını ve yönetmenliğini Derviş Zaim’in üstlendiği “Filler ve Çimen” filminde Ali Sürmeli, Sanem Çelik,Bülent Kayabaş, Haluk Bilginer, Uğur Polat beraber oynamışlardır. Bülent Kayabaş, 2010yılında Haldun Dormen’in,Cevat Fehmi Başkut’un ‘Buzlar Çözülmeden’ adlı romanından müzikal bir tarzda oyunlaştırdığı ‘Bir Kış Masalı’ adlı oyununda oynadı.

Bülent Kayabaş, 1981 yılında Nur Sürer ile evlendi. Kısa sürede boşandı. 2007 yılında 15 yıllık arkadaşı Selma Kepekli ile Turgutreis’te evlendi.

Düşüncelerinizi Yazın