Ten rengine göre kıyafet seçimi: Buğday Tenliler

Buğday Tene Yakışan Kıyafet Renkleri

Ten renklerine göre kıyafet seçimi merak edilen konuların başında geliyor. Peki buğday tenliler hangi renklerdeki kıyafetleri tercih etmeli? Eğer buğday tenli biriyseniz ‘Buğday tene yakışan kıyafet renkleri’ başlıklı bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Buğday tenli kadınlarda renk ne koyu ne de açık tam orta renkli bir ton olduğu için ten renklerine göre makyajdan bahsedecek olursak; öncelikle açık tonları tercih etmeliler.

Gündüz daha karamel, bej ve ebru tonlar tercih edilmelidir ki ten rengi ile kıyafet seçiminde bir uyum olsun. Bunun haricinde gece davetlerinde ve kokteyl gibi aktivitelerde ya da açılışlarda fuşya renkleri buğday tenlilerde inanılmaz ve çarpıcı bir etki oluşturacaktır.

Bunun dışında daha kırmızı, mor renkler tercih edilebilir. Yani gündüz açık tonlarda gece de daha sıcak tonlarda kıyafet tercihi yapmak doğru olacaktır. Eğer saçlarınız sarı ise pembe ve açık mavi renkler de tercih edilebilir. Son olarak bu renkleri yüzünüze yakın bir yerde kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Buğday tenli kadınların aksesuar seçiminde parlaklık çok önemlidir. Metalik küpeler, saça takılan metal bir toka, ayakkabılarda payet işleme olabilir. Yani buğday tenle birlikte parıltı çok önemli. Gece daha saten daha ipeksi kumaşlar tercih edilerek güzelliklerini bir kez daha ön plana çıkarabilirler.

Düşüncelerinizi Yazın