Neden Organik Oyuncak Satın Almalıyım? – Abckadin.com
Neden Organik Oyuncaklar Tercih Etmeliyiz?

amigurumi oyuncak, neden organik oyuncak, organik oyuncak nedir -

Neden Organik Oyuncaklar Tercih Etmeliyiz?

NEDEN ORGANİK OYUNCAK?

Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalar sonucunda son 50 yılda özellikle çocuklarda astım, kanser, çeşitli alerjiler, dikkat eksikliği ve daha pek çok hastalığın arttığını tespit etti.

Bu hastalıkların artmasının en büyük nedenleri arasında değişen hayat şartları, hormonlu gıdaların artması, beslenme bozuklukları ve günlük hayatımızda kullandığımız çoğu ürünün içerdiği kimyasal maddeler yer alıyor.

Gündelik hayatımızda kullandığımız ürünlerin içeriğinde bulunan ancak adını dahi telaffuz edemediğiniz bu kimyasal maddelerin ölümcül hastalıklara da yakalanma riskini arttırdığı belirlendi.

Araştırmalar sonucunda tespit edilen bir diğer durum ise; bebek ve çocukların yetişkinlere göre bu kimyasallardan daha fazla etkilendikleridir. Ayrıca çocukların vücutlarında biriken kimyasal miktarı, yetişkinler ile karşılaştırıldığında çok daha fazladır.

Çocuklar hem zeka hem kişisel gelişim hem de sosyalleşme adımlarını oyun ve oyuncak edinimleriyle sağlar. Oyuncak seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu çocuğun yaşına uygun oyuncak seçimi yapmak ve yine yaşına uygun oyun oynamasını sağlamaktır.

Çocukların sağlığını korumak ve onların sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamak için organik oyuncaklar tercih edilmelidir.

Günümüzde organik olan her şey pahalı fiyatlarla satılıyor. Bu nedenle ebeveynler ucuz fiyatlı plastik oyuncaklara yöneliyor. Fakat bu tür oyuncakların içeriğinde yüzlerce kimyasal madde bulunduğu için çocuğun sağlığı tehlikeye atılmış oluyor.

Organik oyuncaklar ise içeriğinde sağlığa zararlı kimyasallar barındırmıyor. Mesela sitemizde gördüğünüz tüm amigurumi örgü oyuncakları organik iplikler, bambu veya ahşap malzemeler, organik kumaşlar kullanarak hazırlıyoruz.

Organik malzemelerin en önemli özelliği içeriğinde kurşun, ağır metaller, zehirli kimyasallar barındırmamasıdır.

Herkesin bildiği üzere 0-3 yaş arası çocuklar öğrenmeye meraklı oldukları için ellerine aldıkları her şeyi ağızlarına götürürler. Bundan dolayı çocukların organik oyuncak ya da el örgüsü oyuncaklar ile oynaması sağlıkları açısından önemlidir.

Organik oyuncaklar çocuk sağlığına zarar vermez.

ORGANİK OYUNCAK ALMAK İÇİN 5 NEDEN...

  • Eğer bir organik oyuncak satın aldıysanız, alerjik rahatsızlık ihtimali olan çocuğunuzu tehlikelerden koruyabilirsiniz.
  • Bu oyuncakları satın aldığınızda, sağlıklı malzemeler kullanarak el örgüsü oyuncak üreten bizlere hem sahip çıkmış hem de bizlere katkıda bulunmuş olursunuz.
  • Şu an sağlığı yerinde olan ancak ileride hayati rahatsızlıkları olma ihtimali bulunan çocuğunuza, doğal ve sağlıklı oyun ortamı sağlamış olursunuz.
  • Satın alacağınız doğal oyuncaklar dayanıklıdır. Uzun yıllar eskimeden saklanabilir/kullanılabilir.
  • ABCKADIN.COM sitemizde bulunan tüm el örgüsü oyuncakları ister çamaşır makinesinde isterseniz elde yıkayabilirsiniz. Bu sayede çocuklarınız sağlıklı oyuncaklar ile eğlenmenin keyfini çıkarabilir.

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın