Amigurumi Oyuncak Paketleme İşi Nasıl Yapılır? | Hediye Paketi Yapımı – Abckadin.com
Amigurumi Oyuncak Paketleme Nasıl Yapılır? | Hediye Paketi Yapımı

amigurumi, amigurumi kutusu, amigurumi oyuncak paketleme, amigurumi paketleme, hediye paketi yapımı, oyuncak, paketleme -

Amigurumi Oyuncak Paketleme Nasıl Yapılır? | Hediye Paketi Yapımı

Amigurumi oyuncak paketleme nasıl yapılır, el örgüsü bebek hediye paketi yapımı nasıl oluyor? sorularının yanıtlarını bu yazımda sizlere anlatmaya çalıştım.

Yazının sonundaki "Amigurumi Bebek Paketleme Nasıl Yapılır" videosunu izleyerek de emek emek yaptığınız el örgüsü bebek modelleri güzelce hediye paketi yapabilirsiniz.

AMİGURUMİ OYUNCAK PAKETLEME MALZEMELERİ

1- Karton kutu (amigurumi kutusu)

2- Pelur kağıdı (isteğe göre renkli ve parçalanmış grafon kağıtları)

3- Kurdela ya da rafya

4- Renkli şekerler (ben müşterilerimi mutlu etmek için koyuyorum)

El emeği göz nuru amigurumi oyuncak paketlemesi yaparken en korktuğumuz şey şüphesiz yerine sağlam ulaşıp ulaşmayacağıdır. Bu korkuyu yenmemiz için paketleme işlemini sağlam bir şekilde yapmamız gerekir. Peki amigurumi oyuncakları paketlerken nelere dikkat edilmeli?

AMİGURUMİ BEBEK PAKETLEME YAPARKEN BUNLARA DİKKAT!

- Oyuncak paketlemesi yapacağımız hediye kutusu sağlam olmalıdır. İnce yani kağıt gibi kutular çok dayanmıyor. Bu yüzden ben kalın karton kutuları tercih ediyorum. Bu arada amigurumi kutusu alacağınız zaman kraft yani kahverengi olanlarını sipariş edin. Kraft karton daha sağlam olmaktadır.

- Kutu içerisini süslemek için parçalanmış renkli grafon kağıtları ya da pelur kağıdı koyabilirsiniz. Bu kutu içerisine güzel bir hava katıyor.

- Paket içerisine varsa bir kartvizit ya da broşür koymayı unutmayın. Bunların üzerinde Instagram, Youtube gibi sosyal medya hesaplarınızın bilgisinin olmasına dikkat edin. Ayrıca web sitesi adresi ve iletişim bilgileriniz de mutlaka olmalı.

- Amigurumi hediye kutusu hazırlarken dış görünüşe de önem vermelisiniz. Bunun için ben kırmızı, sarı, mavi veya farklı renklerde kurdela kullanıyorum. Hediye paketi kurdelasız olmaz değil mi? :)

- Benim gibi müşterilerinize güzel bir jest yapmak isterseniz amigurumi hediye paketi içerisine renkli bonbon şekerler koyabilirsiniz. Bu bana mutluluk veriyor. Eminim ki müşterilerim de mutlu oluyordur. Şekeri kim sevmez ki? :)

- Son olarak paketin üzerine alıcının ad, soyad ve adres bilgilerini doğru yazdığınızdan emin olun. Aksi halde paketiniz yerine ulaşmaz ise sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Sizleri "Amigurumi Oyuncak Paketleme Videosu" ile baş başa bırakıyorum. Diğer videoları izlemek ve yeni videolardan haberdar olmak isterseniz Youtube kanalıma ABONE OL bağlantısına tıklayarak takip edebilir, BİLDİRİM açarak yeni videolarımdan haberdar olabilirsiniz.

 


Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın