Amigurumi için Gerekli Malzemeler Nelerdir? | Video Anlatımı – Abckadin.com
Amigurumi için Gerekli Malzemeler Nelerdir? | Video Anlatımı

amigurumi başlangıç, Amigurumi için gerekli malzemeler, amigurumi malzemeleri -

Amigurumi için Gerekli Malzemeler Nelerdir? | Video Anlatımı

Amigurumi için gerekli malzemeler bu yazıda sizlere anlatmaya çalıştım. Yazının sonundaki "Amigurumi Başlangıç" videosu izleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Amigurumi 'ye yeni başlayanlar en çok "Amigurumi malzemeleri nelerdir?" diye merak ediyor. Bu yazımda hem ihtiyacınız olan malzemeleri hem de aklınızdaki sorulara cevap bulabileceksiniz.

Amigurumi oyuncak yapımı için gerekli olan malzemeleri öğrendikten sonra tığ işi örgü yapmaya başlayabilirsiniz.

AMİGURUMİ MALZEMELERİ

  • Pamuk iplik (Cotton)

Ben örgü oyuncak yapılışı için Gazzal, Peria, Yarn Art ve Kartopu markalı iplikleri kullanıyorum. Bu iplikler kaliteli olmalarının yanı sıra tüylenme yapmıyor. Ayrıca elde ya da çamaşır makinesinde yıkadığınızda bozulma olmuyor.

  • Örgü Tığı

Örme işleri yaparken kullanacağınız ipliğe göre tığ seçmelisiniz. Elinizin kolay kavradığı ve sizi yormayan örgü tığlarını tercih edin. Ben amigurumi yapmaya başladığım 2018 yılından bu yana TULİP markalı örgü tığları kullanıyorum.

  • Makas

Tığ gibi makas da rahat kullanım sunmalı. Parmaklarınızın girmediği ya da zorlanarak girdiği makaslar işinizi zorlaştırır. Makas konusunda marka takıntım yok. Ancak parmaklarımın sağlığı için biraz büyük makas kullanıyorum. Hepsi o kadar :)

  • Yer Belirleyici (İlmek Belirleyici)

Örgü yaparken kaldığınız yeri işaretlemek için kullanılıyor. Ben yer belirleyici yerine iplik kullanıyorum. Böylesi daha kolay oluyor. Siz de kendinize göre tercih yapabilirsiniz.

  • Boncuk Elyaf

Ördüğünüz amigurumi modelleri doldurmak için boncuk elyaf kullanıyoruz. Bunun sebebi su ile temas ettiğinde bozulma yapmaması ve yıkadığınız örgü modelinin kuruduğunda yeniden eski haline gelmesidir. Boncuk elyaf 'ı her yerde bulabilirsiniz.

Amigurumi yeni başlangıç yapmak için ilk olarak bu malzemeler mutlaka elinizde olmalı. Daha sonra ne yapmak istediğinize karar vermelisiniz.

Örneğin "Amigurumi Bebek" örmek istiyorsanız "Amigurumi Bebek Tarifleri" başlığı ile Google'da arama yapıp ücretsiz örgü tarifi bulmalı ya da ücretli örgü tarifleri satın alarak işe koyulmalısınız.

Sizleri "Amigurumi Başlangıç Videosu" ile baş başa bırakıyorum. Diğer videoları izlemek ve yeni videolardan haberdar olmak isterseniz Youtube kanalıma ABONE OL bağlantısına tıklayarak takip edebilir, BİLDİRİM açarak yeni videolarımdan haberdar olabilir.

Aklınıza takılan herhangi bir konuyu ya da sormak istediklerinizi aşağıdaki YORUM kısmına yazarsanız elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Şimdilik HOŞÇAKALIN... :)


Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın