Amigurumi için En İyi İplik Seçimi - Örgü İpi Çeşitleri – Abckadin.com
Amigurumi Oyuncak için En İyi İpliği Seçmek

akrilik iplik, amigurumi, amigurumi ipi, amigurumi ipi seçmek, örgü ipi çeşitleri, pamuk iplik, tığ işi, tığ işi iplik çeşitleri, yün iplik -

Amigurumi Oyuncak için En İyi İpliği Seçmek

Amigurumi 'ye yeni başlayanlar hangi amigurumi ipi en iyisi sorusuna yanıt bulmakta zorlanıyor olabilirler. Zira ben amigurumi ipliği seçiminde en iyisini bulmaya çalışırken çok zorlandım.

Bu yazımda sizlere amigurumi örgü teknikleri öğrenirken alıştırma yapmak için ilk ipliğinizi seçmenize yardımcı olacak iplik çeşitlerinden bahsetmeye çalışacağım.

Hemen hemen her türlü iplik ile amigurumi yapmak için gerekli malzemeler kullanarak örgü yapabilirsiniz. Bunun yanında amigurumi 'ye başlangıç yapan biri olarak, örmek için diğerlerinden daha kolay olacak bazı iplik seçenekleri var. Bunlardan size en uygun olanı seçerek tığ işi örgüye hemen başlayabilirsiniz.

ÖRGÜ İPİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

El örgüsü yapmak için kullanılan hammadde bakımından pek çok farklı iplik çeşidi bulunmaktadır. Ancak ben sizlere amigurumi oyuncak ve el örgüsü yaparken daha rahat kullanabileceğiniz amigurumi 'de en çok kullanılan iplik çeşitleri arasındaki yün iplik, pamuk iplik ve akrilik iplik hakkında bahsedeceğim.

YÜN İPLİK

Yün, el örgüsü dikişlerinde kullanmak için harika bir seçimdir. Esnek yapısı sayesinde kopma yapmaz ve yaptığınız hataları telafi edebilirsiniz. Bir hata yaparsanız, yün ipliği sökmek ve yeniden kullanmak kolay olacaktır. 

PAMUK İPLİK

Pamuk elastik olmayan bir yapıya sahip olduğu için örgü yaparken biraz zorlanabilirsiniz. Ancak şeklini korumasını istediğiniz herhangi bir amigurumi oyuncak tarifi için mükemmel bir seçim olacaktır. Bazı insanlar pamuk ipliğini yün iplikten biraz daha zor bulsa da arasında çok fark yoktur. Amigurumi 'ye yeni başlayan birisi olarak pamuk iplik deneyebilirsiniz.

AKRİLİK İPLİK

Genel olarak akrilik iplikler, amigurumi meraklıları arasında popüler olan bir ip çeşididir. Akrilik yaygın olarak bulunur, farklı renklerde gelir ve fiyatı da diğerlerine göre daha uygundur. Akrilik iplik yeni başlayanlar için kabul edilebilir bir iplik seçimi olacaktır. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey, çok ucuza satılan akrilik ipliklerden bazıları örgü sırasında ayrılabiliyor. Bu sorun yaygın olmamakla birlikte seçim yaparken bilinen markaların ipliklerini tercih etmelisiniz. Buna ek olarak Yün iplik veya Pamuk iplik seçebilirsiniz.

Farklı iplik türleri ile örgü yapmaya alıştıkça, iplik seçimi yaparken bakarak ya da elle tutarak kaliteli olup olmadığını anlayabileceksiniz.

Umarım "en iyi amigurumi ipi seçmek" için hazırladığım bu yazı sizlere fayda sağlamıştır. Sizin de bu konuda fikirleriniz varsa aşağıdaki YORUM alanına yazabilirsiniz.


Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın