Aşk hayatı: İlişkiyi Güçlü Kılmanın Yolları

Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilmez?

Çoğumuz “Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir” filmini izledik. Bu yüzden, başladığınız bir ilişkiyi nasıl berbat edebileceğimizi biliyoruz. Soru şu ki; yeni başladığınız bir ilişkiyi nasıl koruyacağınızı biliyor musunuz?

İlişkiye başladıktan sonraki ilk 10 günün önemi adını verdiğimiz film sayesinde ortaya çıkıyor. Eğer çıktığınız kişiyle daha ilişkiniz 10 gün olmadan bittiyse, bir sonraki ilişkinizde de aynı şeyi yaşamamak için yazımızdaki ipuçlarını mutlaka kulağınıza küpe yapmanızı tavsiye ederiz.

Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilmez?

Kendin Ol!

Bu söz kulağa klişe gibi gelebilir. Ancak herkese verilebilecek en iyi tavsiyedir. Çıktığınız erkek sizi gerçekten olduğunuz gibi görmeli. Ona toz pembe hayaller kurduracak davranışlarda bulunmayın. Eğer ilişkinizi kontrol altına almak istiyorsanız, sahte olmamaya çalışın. Aşk hayatında sahte davranışlar daha sonra bu ilişkinin kötü sonuçlanmasına neden olacaktır.

İlk 10 Gün Bekleme Modunda Durma

Evet, bu doğru! Sana ne yapman gerektiğini ya da senden ne istediğini söylerse bunu “kendi kurallarına göre” yerine getirmeye çalış. Eğer seninle vakit geçirmek isterse, ona nerede olduğunu söylemelisin. Fakat hayatınızın onun etrafında dönmeyeceğini de bilmelisin.

Kusurlarını Öğrenmeye Çalışın

İlk başta bir insanı cezbeden ve ilişkiye çeken şey erkeğin kusurlarından çok nitelikleridir. Ancak kusurlarını bilmek daha önemlidir. Zira daha sonra bilmediğiniz bir şeyi gördüğünüz de ya da duyduğunuzda hayal kırıklığı yaşamazsınız. Farklı konular hakkında konuşarak onu tanımaya çalışın. Sadece baş başa değil çevrenizdeki insanlarla buluşarak da ortak konular da tartışabilirsiniz. Güçlü ve sağlam bir ilişki kurmak için birbirinizin her şeyini öğrenmeniz en iyisidir.

Sabırlı Olun!

İlişkinizde başından beri bir gariplik varsa, sabırlı davranın, çünkü birbirinizi yavaş yavaş tanıyacaksınız. Belirli bir şeyleri değiştirmek isterseniz, onunla güzel bir şekilde konuşun ve sonunda değişmesini bekleyin. Bu tabii ki sizin için de geçerli, fakat en önemlisi büyük bir değişim istenmemesidir. Mesela; insanların huyları kolay kolay değişmez.

En İyi Şeyleri Yapmaya Çalışın

Sevdiğimiz adamı elde edene ve sonra bakışlarında soğuma olana kadar elimizden geleni yapmaya yani onu sıkmaya çalışıyoruz. Bu tamamen yanlış! Elinizden gelenin en iyisini mümkün olduğunca ve özellikle bir ilişkinin başında yapmanız gerekiyor. Onun üzerine fazla gitmemek en doğrusudur. Zira çok fazla ilgi onu senden uzaklaştırabilir. Yapman gereken tek şey onu sıkmadan kendine bağlamaya çalışmaktır. (Okuyun: Erkekleri Etkilemenin En Kolay 12 Yolu)

Fazla Yapışkan Olmayın

Erkekler ne sıkıcı kadınlardan ne de sıkıcı tutumlardan hoşlanmazlar. İlişki konusunda heyecanlı veya sürekli onunla konuşmak ya da dolaşmak istersin. Bu kötü bir şey değil, ancak bazılarını ilişkinizin ileri ki dönemlerine saklayın. Kendinizi başka şeylerle eğlendirmeye çalışın; çünkü çoğu erkek kadınların yapışkan davranışlarını fark ettiklerinde bir şekilde kaçabiliyor ve hatta ilişkiye nokta bile koyabiliyor.

Evlilik ve Çocuk Kelimelerinden Kaçının

Çoğu kadın daha ilişkinin en başında evlilik planları yapmaya başlıyor. Bu da yetmezmiş gibi sürekli bu konuyu gündeme getiriyor. Bu kesinlikle yanlıştır! Çoğu erkek ilişki de evlilik ve çocuk kelimesi geçmesinden hoşlanmaz. Bu tür konular daha ilişkinin başlangıcında söz konusu olmamalı. Aksi halde daha ilişkiniz yol almaya başlamadan biter.

Arkadaşlarını Tanımaya Çalışın

Erkek arkadaşın, arkadaşlarını tanımak ve sonunda onlarla iyi arkadaş olmak da çok önemlidir. Bu sadece sizi daha fazla sevmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda onunla daha fazla vakit geçirmenizi ister. Arkadaşlarıyla dışarı çıktığında ise sizi de yanında görmek ister. Eğer arkadaşlarına kendinizi sevdirirseniz, erkek istemese bile arkadaşları sizin de orada olmanız konusunda ısrar edeceklerdir.

Eğlenceli Tarafınızı Gösterin

Bir ilişkide eğlenmek, özellikle de eğlenceli tarafınızı göstererek erkeğinizi güldürmek iyi bir şeydir. Ona eğlenceli şakalar yapabilirsin. Tabii bunu yaparken de onun hangi şakaları kaldırıp kaldırmayacağını iyi bilmeniz gerekiyor. Hoşuna gitmeyen bir şaka yaparsanız, size elveda demesi kaçınılmaz olabilir. Mizah duygusu ilişkiye daima harika bir katkı olmuştur. (Okuyun: Erkekleri Mutlu Etmenin Yolları)

İlginç Şeyler Yapın

İlişkinizin başlangıcında bir rutine düşmekten uzak durun. Bir eğlence parkı ya da çay bahçesine gitmeyin. Arkadaşlarıyla birlikte takılın ya da birlikte romantik yerlere gitmeye çalışın. Artık klişe olmuş mekanlara takılmaktan vazgeçin. Sinema veya restorana gitmek yerine her ikinizin de eğlenmesini sağlayacak ilginç şeyler bulmaya çalışın.

 

Düşüncelerinizi Yazın