Bebek pudrasının farklı kullanım alanları

Bebek Pudrasının 15 Şaşırtıcı Kullanım Alanı

Bebek pudrası genel olarak bebeklerde oluşan pişikleri önlemek için kullanılır. Yetişkinler ise daha çok ter kokusu ve ayak kokusu gibi sorunlarda kullanırlar. Ayrıca kadınlar makyajdan önce pudra uygulandıklarında daha pürüzsüz bir yüz güzelliğine sahip olurlar. Peki pudra daha başka nerelerde kullanılır?

Bebek pudrasının kullanım alanları sadece bunlarla sınırlı değil. Dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan insanlar pudrayı çok farklı amaçlar için de kullanıyor. Yazımızı okuduktan sonra bu taze kokulu tozun insanlara sağladığı tüm yararlara hayran kalacaksınız.

Evcil hayvan temizliği: Bebeğinizde kullandığınız pudra evcil hayvanların temizliğinde de kullanılıyor. Özellikle kedi ve köpeklerde kullanıldığında hayvanları doğal kokusunu ortadan kaldırarak mis gibi kokmalarını sağlıyor.

Serinlik sağlamak için: Sıcak yaz gecelerinde, oturduğunuz ya da yattığınız yere bebek pudrası dökerek serin kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede üzerinizden sızan ter yattığınız ya da oturduğunuz yere bulaşmadan pudra tozu emecektir. Bu da rahat bir uyku çekmek için en ideal ortamı sağlayacaktır.

Yağları gidermek için: Düşünsenize ev sevdiğiniz gömlek, pantolon ya da evinizdeki halının üzerine yağ damladı. Yaş lekelerini çıkarmak güç olsa da pudrayı yağ damlayan yere döktüğünüzde emme özelliği sayesinde bu lekeden kurtulmanızı sağlayacaktır. Ayrıca döküldüğü yerin mis gibi kokmasını sağlar.

Kitaplara hayat verir: Eski kitaplarınıza bebek pudrası serperek koruyabilirsiniz. Kitaplarınızda oluşan nemi emer, herhangi bir küften korur ve kitaplarınızın ilk günkü gibi yeni kalmasını sağlar.

Dolgun kirpikler için: Her kadın güzel görünmek için illa ki kirpiklerinin dolgun olmasını ister. Bunu da maskara ile yapabiliriz. Ancak maskara sürmeden hemen önce kirpikleri pudralamak, daha dolgun ve daha canlı görünmesini sağlayacaktır.

Pişikleri önlemek için: Çok yürüyorsanız ya da koşuyorsanız özellikle sıcak yaz günlerinde bacak aralarınızda pişikler oluşur. Bunu engellemenin en iyi yolu ise bebek pudrasıdır. İç baldırlarınıza pudra sürerek hem terlemenin önüne geçebilir hem de size acı veren bu küçük yaralardan kurtulabilirsiniz.

Ayakkabı kokusunu almak için: Deri ayakkabılar yapısı itibariyle kötü kokuya neden olur. Bu koku ayaklarımıza geçer ve dayanılmaz rahatsızlıkların da başlangıcına sebep olabilir. Bu nedenle akşamları ayakkabı içerisine pudra dökebilirsiniz. Bu hem ayaklarınızın hem de ayakkabınızın kötü kokulardan arınarak mis gibi kokmasını sağlayacaktır. Diğer yandan ayaklarınızın terlemesine de engel olacaktır.

Ahşap zemin gıcırtıları için: Eğer evinizin ahşap tabanlarında oluşan gıcırtıdan rahatsız oluyorsanız, buna neden olan boşluklara pudra serpin. Kısa bir süre sonra bu rahatsızlık veren gürültüden kurtulduğunuzu fark edeceksiniz.

Karıncaları kovmak için: Bebek pudrası karıncaların en sevmediği şeyler arasındadır. Bu yüzden kapı veya pencere etrafına serpiştirebilir, evinize karıncaların girmesini engelleyebilirsiniz. Piknik yaparken de aynı şey geçerli.

Ağdadan sonra bacaklardaki yanmayı için: Bacaklarınıza ağda yaptıktan sonra yanma ve acı hissediyorsanız; artık bu acıyı çekmek zorunda değilsiniz. Çünkü bebek pudrasının rahatlatıcı etkisi ağda bakımından hemen sonra bacaklarınıza sürdüğünüzde kendisini gösterecek ve yanma hissinin azalmasına yardımcı olacaktır.

Yüz düzeltmek için: Makyaj yapmak için kullandığınız pahalı kapatıcılar veya fondöten gibi ürünler yerine, makyajdan önce yüzünüzü pudra ile düzeltebilirsiniz.

Ter kokusunu önlemek için: Deodorant yerine bebek pudrası kullanın. Özellikle koltuk altlarına sürülen Roll-On ürünlerinin gözenekleri kapatarak teri önlediğini düşünüldüğünde pudra kullanmak en doğru seçim olacaktır. Zira pudra gözenekleri kapatmadığı gibi teri emer ve ter kokusunu önler.

Bebek bezi için: Bebeğinizin altına bez tutmadan önce bebek bezi üzerine bir miktar pudra tozu dökün. Bu bebeğinizin altının kuru kalmasını sağlayacaktır. Ayrıca bebeğiniz huzursuz olmayacağı gibi pişik olma riskinin de önüne geçecektir.

Saç bakımı için: Pudrayı şampuanla karıştırarak kullanabilirsiniz. Bu saçlarınızın daha yumuşak olmasını sağlayacaktır. Ayrıca saçlarınızın mis gibi kokması kaçınılmaz olacak. İnanın saçlarınız size teşekkür edecek.

Güzel koku yaymak için: Bebek pudrasını bir kap içerisine dökün. Üzerine biraz da esans ekleyerek daha güzel kokmasını sağlayın. Bu sayede evinize oda parfümü almaya gerek kalmadan, mis gibi bir koku elde etmiş olacaksınız.

Düşüncelerinizi Yazın