Anne Sütünden Takı Tasarımı Kolye ve Yüzük Modelleri

Anne sütü, bebeğin gelişmesinde önemli bir rolü olan ve bebek ile anne arasındaki bağı güçlendiren en sağlıklı besinlerden biri. Peki anne sütünden kolye, yüzük ve bileklik gibi takıların yapıldığını biliyor muydunuz?

Anne sütü kullanarak takı tasarlama fikri inanın çok hoşumuza gitti. Düşünsenize, fevkalade güzellikte tasarlanan bu takıları ömür boyu saklayarak çocuklarımıza hatıra bile bırakabiliriz.

Anne sütünden takı tasarımını Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan ve henüz 22 aylık bir bebek sahibi olan Ayşe Abuşoğlu yapıyor. Ayşe hanım aynı zamanda kendi elleriyle emek emek yaptığı bu ürünleri Facebook’taki Tyana Tasarım sayfası üzerinden satıyor.

Anne Sütünden Takı Nasıl Yapılır?

Size de çok şaşırtıcı geldi, değil mi? Anne sütünden takı yapımı sanıldığı kadar kolay bir iş değil. Ayşe hanım örneğin bir kolyeyi nasıl yaptığını şu sözlerle anlatıyor.

Anneler öncelikle kendi sütlerinden ve çocuklarından aldıkları birkaç tel saçı bana gönderiyorlar ve istedikleri modeli seçiyorlar. Seçilen modele uygulanacak zeminin metal, gümüş ya da altın olup olmayacağına karar veriyorlar. Hazır modellerin yapımı yaklaşık 4 hafta sürüyor. Bunun yanında eğer anneler saç, sim ya da sedef işleme gibi eklemeler yapmak isterlerse bu süreye 1 hafta daha ekleniyor. Ürün tamamlandığında kargo yoluyla ister yurt içine isterse yurt dışına gönderim yapılabiliyor.

Anne Sütünden Yapılan Takıların Fiyatları Ne Kadar?

Eğer bu takılardan satın almak istiyorsanız siparişlerinizi Tyana Tasarım’ın Instagram veya Facebook sayfası üzerinden Ayşe Hanım ile iletişim kurarak verebilirsiniz. Takıların fiyatları ise zeminde kullanılan malzemeye göre 150 TL ila 750 TL arasında değişiyor.

Anne Sütünden Takı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anne sütü ile yapılan yüzük, kolye ya da bileklik gibi takılara sahipseniz, yıpranmaması ve zarar görmemesi için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Takıların güneş ışığına doğrudan maruz bırakılmaması ve ev temizliğinde kullanılan kimyasallar ile temas etmemesi gerekir. Diğer yandan gümüş zemin kullanılan takılar zamanla kararma yaptığı için yeniden parlatma işlemi yaptırılacağı sırada gümüş ustasının uyarılmasında fayda var.

Anne Sütü Takı Modelleri Fotoğrafları

Sizler gibi biz de şaşkınlık içindeyiz! Düşünsenize anne sütünden bir kolye yaptırıyorsunuz ve bunu ömür boyu saklayabiliyorsunuz. Evet.. Şimdi sıra merakla beklediğiniz “Anne sütünden kolye, yüzük ve bileklik modelleri” fotoğraflarında…

Anne Sütü Yüzük Modelleri

Anne Sütü Kolye Modelleri

Anne Sütü Bileklik Modelleri

Düşüncelerinizi Yazın